Do menu gl

I Komunia święta

Eucharystia

Eucharystia, inaczej także Najświętszy Sakrament, Komunia św., Wieczerza Pańska, Msza św., to sakrament ustanowiony podczas Ostatniej Wieczerzy. Jest to sakrament obecności Jezusa, podczas którego mamy możliwość spożywać Jego Ciało i Krew. Komunię Świętą po raz pierwszy przyjmują dzieci w wieku 8 lat. Jako pamiątkę I komunii otrzymują obrazek pierwszokomunijny, ale także medalik, obrazki srebrne czy biblie dla dzieci.

Pokuta

Kolejny z sakramentów – pokuta – to pojednanie z Bogiem. Warunkiem dobrej spowiedzi jest rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź oraz zadośćuczynienie, czyli wypełnienie zadanej przez kapłana pokuty, a także, w miarę możliwości naprawienie wyrządzonych szkód.

Spotkania do I Komunii Św odbywają się w 3 środę miesiąca po mszy św. wieczornej w kościele

zapraszamy do uczestnictwa rodziców z dziećmi we mszy św. w niedzielę o godz.: 12.00