Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Dziękujemy za wspólną zabawę. Jesteście wspaniali! To była przyjemność móc z Wami spędzić ten dzień na wspólnym przeżywaniu Naszego Parafialnego Festynu. Podzielcie się wrażeniami i przesyłajcie swoje zdjęcia w komentarzach. Do zobaczenia za rok!

Niedzielne ogłoszenia
Do menu gl

Chrzest święty

Chrzest św. otwiera drogę do kolejnych sakramentów. Aby ochrzcić dziecko, jego rodzice powinni zgłosić się do kancelarii parafii, w której mieszkają.  By dopełnić wszystkich formalności konieczna jest metryka urodzenia dziecka, świadectwo ślubu kościelnego rodziców oraz świadectwo od proboszcza o możliwości podjęcia funkcji  rodziców chrzestnych. Niezbędne artykuły do chrztu to przede wszystkim szatka i świeca chrzcielna. Z kolei jako pamiątka chrztu może służyć złoty czy srebrny medalik lub obrazki srebrne czy też biblia dla dzieci.

Chrzest święty