Wspólnota dla Intronizacji Chrystusa Króla

11.12.1925 roku Ojciec Święty Pius XI encykliką „Quas Primas” ustanowił święto Jezusa Chrystusa Króla. Tym samym papież przypomniał o miejscu należnym Panu Jezusowi w życiu poszczególnych ludzi, społeczeństw i państw, a także przestrzegł przed strasznymi skutkami dla narodów dopuszczających się detronizacji Chrystusa i nieliczenia się z Nim w prawach stanowionych.

Wspólnota dla Intronizacji Chrystusa Króla została powołana 05.01.2005 roku. Przez całotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu przygotowała parafię do Rekolekcji Intronizacyjnych w dniach 06-09.03.2005 roku. Podczas tych rekolekcji został dokonany Akt Intronizacji w sercach, w rodzinach, w parafii.

Wspólnota gromadzi poprzez osoby liderów, wszystkie grupy parafialne oraz parafian wszystkich stanów, którzy pragną przyjąć niepodzielnie Chrystusa jako Króla i Pana swojego życia.

Przyjęto cotygodniowe spotkania na adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki po Mszy Świętej wieczornej.

Adoracje prowadzą kolejno wszystkie grupy parafialne.

Członkowie podjęli decyzję ufundowania sztandaru dla Chrystusa Króla.

Poświęcenie tego sztandaru odbyło się w Uroczystość Chrystusa Króla 2005 roku.

Animatorką wspólnoty jest p. Jolanta Życzkowska, opiekunem zaś – ks. Jan Pawlak.