Schola Dziecięca
Powiadają, że ten, kto śpiewa modli się dwa razy.
W parafii śpiewem posługuje nie tylko schola młodzieżowa, ale również dzieci wraz Siostrą Filipą.
Wszystkie dzieci chętne do wspólnego śpiewania
 zapraszamy na wspólną Eucharystię
w niedzielę o godzinie 12:00.
Schola dziecięca na celu pokazanie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, jaką radość można czerpać z wychwalania Pana Boga śpiewem oraz wychowuje nas w duchu prawdziwego chrześcijanina. Stawiała ona też kropkę nad przysłowiowym „i” na Mszy Świętej, bo kto śpiewa dwa razy się modli. Dzieci śpiewają, co niedzielę, uczą się wtedy pieśni, które prezentują podczas Mszy. Nie ważne czy masz pięć lat czy siedemdziesiąt pięć liczy się twoje serce i zaangażowanie, a najlepiej można to ukazać śpiewając.

Słuch, jest to zmysł umożliwiający odbieranie fal dźwiękowych z otoczenia. Służy nam do komunikacji międzyludzkich oraz rozpoznawania otoczenia. Jaki z tego wniosek?

Potraktuj to zjawisko jak rozmowę z Bogiem, kiedy jesteś w Kościele. Zamiast używać zwykłych i prostych słów możesz użyć melodii lub piosenki, która odda dokładnie wszystko to, co chcesz przekazać, a Ten ktoś na górze z pewnością doceni Twoje starania.