Przyjaciele RADIA MARYJA

– tymi słowami Radio Maryja wita codziennie swoich słuchaczy od 08.12.1991 roku.

Ojcowie redemptoryści posłuszni życzeniom następcy św. Piotra, aby w dynamicznym świecie komunikacji społecznej także Dobra Nowina była „rozgłaszana na dachach”, podjęli misję głoszenia prawdy o Jezusie Chrystusie Odkupicielu człowieka za pośrednictwem Radia Maryja.

O tym Radiu Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Ja Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”.

W grudniu 1992 roku katolicki głos z rozgłośni toruńskiej dotarł do Zielonej Góry, a w roku 1995 za zgodą ks. Proboszcza Prałata Jerzego Nowaczyka przy parafii powstało Koło Przyjaciół Radia Maryja.

W ciągu 24 godzin znajdziesz w Radiu Maryja bogaty program dla umysłu, ducha i serca. W naszym Radiu usłyszysz wiadomości, których nie ma gdzie indziej: katechezę, modlitwę i tematy społeczne; porady pedagoga i psychologa, lekarskie, ekologiczne i kulinarne, jaką lekturę czytać itd.; programy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dla inteligencji, robotników i rolników, dla świeckich i duchownych oraz audycje dla chorych. A cały program realizowany jest w dialogu ze słuchaczami, dla których jest „otwarty mikrofon”. Radio Maryja to pierwsze w Polsce radio interaktywne. Dialog prowadzą kapłani, profesorzy, specjaliści...

W każdą drugą środę miesiąca wieczorna Msza Świętej o godzinie 18:00 odprawiana jest w intencji za Radio Maryja, Telewizję Trwam i wszystkie dzieła skupione wokół Radia. Po Mszy Świętej spotykamy się w gronie słuchaczy i przyjaciół.

Przyjdź i Ty, serdecznie zapraszamy!!!

Opiekunem Koła jest ks. Proboszcz Prałat Jak Pawlak, a przewodniczącą pani Helena Jagoda.

Czy pomagasz temu Radiu?
Wszystkim, którzy pragną pomóc materialnie, by dzieło istniało i rozwijało się, prosimy o systematyczną pomoc. Radio Maryja utrzymuje się tylko z dobrowolnych ofiar. To stanowi o jego sile i niezależności. Pomóż i Ty, jeśli chcesz, aby istniało i rozwijało się.

„Patrząc na kolejny rok, nabieram przekonania, że w Polsce byłoby o wiele gorzej i trudniej, gdyby nie było Radia Maryja, gdyby zabrakło waszej modlitwy, odwagi i pracy. Kościołowi w Polsce bardzo potrzebne jest Radio Maryja. Radio Maryja – ta dynamiczna, duchowa rodzina jest potrzebna Kościołowi i Polsce, bo jest potrzebna ludziom.”

ks. abp Józef Michalik

Adresy i telefony Radia Maryja