XXXIII Niedziela zwykła - 19.11.2017

2017-11-18 20:24:30, komentarzy: 0

1. Modlitwa za zmarłych – wypominki – codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Radio Maryja świętuje 26 rocznicę powstania. W sobotę 2. XII organizujemy pielgrzymkę do Torunia. Zapisy w zakrystii. W związku z wyjazdem chcemy złożyć dar serca podczas uroczystości rocznicowej. W niedzielę, 19 listopada przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie i rozwój tego dzieła. Bóg zapłać.

3. Dziś w naszej parafii trzecia niedziela synodalna pod hasłem: „Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego”. W najbliższy czwartek 23. XI zapraszamy na nabożeństwo synodalne o godz. 18.30.

4. W środę, 22. XI przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu Kościelnego. Modlimy się tego dnia za wszystkie zespoły śpiewacze naszej parafii i zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Chór „Per crucem” zaprasza tego wieczoru na krótki koncert.

5. Jak każdego 25 dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy do królowej Pokoju. Nabożeństwo rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.30, zaś po Mszy świtj modlitwa o uzdrowienie, Koronka Pokoju, adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 25. XI o godz. 17.30. do naszego Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Patronalne święto Akcji Katolickiej, która zaprasza na Mszę świętą o godz. 08.30. Jest to również święto Patronalne naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Do naszej parafii przybędzie kleryk IV roku Paweł Mikołajczak. O godz. 15.00 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Tego dnia wspieramy nasze seminarium modlitwą i ofiarą pieniężną. Bóg zapłać.

7. Oaza Dzieci Bożych w piątek o godz. 17.00

8. Zbiórka kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 9.00

10. Również w tym roku nasza parafia bierze udział w akcji „Pomoc dla Afryki”. Bardzo prosimy o zakup szczoteczki i pasty do zębów, które przekażemy dla mieszkańców Afryki. Dzięki akcji dzieci będą mogły się nauczyć dbać o zęby i nie mieć próchnicy. Dla nas to niewiele, a dla nich wielka niespodzianka i pomoc.

11. „Niedziela” pisze o ludzkiej biedzie oraz zamieszcza ciekawy wywiad z s. Michaelą Rak, która prowadziła hospicjum w naszej diecezji, a teraz w Wilnie. Warto przeczytać. „Gość Niedzielny” pisze o tym, jak rośnie w Polsce skala dobroczynności. Zachęcam do przeczytania rozmowy ze znanym aktorem Franciszkiem Pieczką. „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Można nabyć u ministrantów nasz diecezjalny Kalendarz na rok 2018.

12. Dziś harcerze zbierają podpisy pod obywatelskim wnioskiem na remont ich siedziby. Więcej opowie o tym przedstawiciel harcerzy.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

14. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.