XXXII Niedziela zwykła - 11.11.2018

2018-11-11 10:20:49, komentarzy: 0

1. Dzisiaj przypada Narodowe Święto Niepodległości – 100. rocznica odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. We wszystkich Kościołach i Kaplicach o godz. 12.00 zostaną uruchomione dzwony. Msza św. o godz. 12.00 rozpocznie się odśpiewaniem Hymnu Rzeczypospolitej. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 14.00. Razem z nami będzie się modlić Chór Oazy Rodzin z Zielonej Góry. Po Mszy św. i Wypominkach Patriotycznych zapraszamy do sali pod Kościołem na świętowanie przy stole i śpiewanie pieśni patriotycznych i wojskowych.

2. Wypominki i codzienna wspólnotowa modlitwa za zmarłych o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.

3. Zapraszamy na rekolekcje umocnienia wiary do Sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju w Otyniu 23 – 25. 11. 2018r. Te rekolekcje są dla wszystkich potrzebujących odnowienia swojej wartości, dla tych, którzy stawiają sobie i innym zbyt wysokie wymagania, dla tych, którzy naleźli się w potrzasku niezrozumienia, dla wszystkich odczuwających pustkę lub żyjących w społecznej samotności, dla poszukujących sensu. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.sanktuariumotyn.pl

4, W dniach 7 – 9. 12. 2018r. organizowany jest kurs Filip przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny, którego celem jest osobiste spotkanie uczestnika z Jezusem Zmartwychwstałem, przyjęciem mocy Ducha Świętego i doświadczenie Bożej Miłości. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

5. W październiku wszedł na ekrany kin film zatytułowany: „Uwolnij mnie”. W Zielonej Górze będzie wyświetlany w kinie „Newa” w dniach 9 – 18. XI. Dokładny program, z podaniem godzin wyświetlania danego dnia w gablocie ogłoszeń.

6. Młodzież z KSM naszej diecezji 18. XI., w niedzielę będzie przeżywać wspomnienie liturgiczne swojej patronki bł. Karoliny Kózkówny. Będzie to także moment, kiedy nowi członkowie KSM podczas Eucharystii o godz. 12.30 w parafii pw. św. Urbana złożą przyrzeczenia „służby Bogu i Ojczyźnie”. KSM - owicze zapraszają, młodzież i nie tylko, do udziału w koncercie chrześcijańskim MUODE KOTY, który odbędzie się 18. XI. o godz. 14.00 w kościele św. Urbana w Zielonej Górze.

7. We wtorek 13. XI., święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. W naszym Kościele Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. Msza św. i nabożeństwo w intencji małżonków i rodzin za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla we wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek 16. XI. przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, odpust w Drzonkowie. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Ks. proboszcz Rafał Szwaja serdecznie nas zaprasza. Natomiast w niedzielę 18. XI. o godz. 17.00 Koncert uwielbieniowy zespołu Full of Grace. Więcej informacji na plakacie.

10. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbon ofiarę na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku te ofiary chcemy przekazać przede wszystkim na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie. Bóg zapłać.

11. Oaza Dzieci Bożych w czwartek o godz. 17.00 w sali w wieży Kościoła.

12. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest do nabycia nasz parafialny miesięcznik „Głos z Winnicy” w cenie 1,50zł. „Gość niedzielny” pisze o Kościele Katolickim, który w czasach zaborów był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. Jest też wywiad na temat: „Bożych szaleńców”, którzy znaleźli się po wojnie w naszej diecezji. „Niedziela” zamieszcza ekskluzywny wywiad na stulecie z Prezydentem Andrzejem Dudą., „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

14. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.