XXXI Niedziela Zwykła - 05.11.2017

2017-11-06 21:49:22, komentarzy: 0

1. Dziś gościmy w naszej parafii misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej O. Tomasza Ewertowskiego. Witamy serdecznie. Będziemy mogli wesprzeć misje prowadzone przez Ojców Oblatów.

2. Modlitwa za zmarłych – wypominki – codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W czwartek 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Matki Kościołów Miasta i Świata. Tego dnia odpust w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

4. Comiesięczna Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar Katastrofy Smoleńskiej w piątek 10 listopada o godz. 18.00 w Konkatedrze św. Jadwigi.

5. W sobotę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – 99 rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

6. W minioną niedzielę w diecezji przeżywaliśmy drugą niedzielę synodalną pod hasłem: „Parafia miejscem doświadczenia Kościoła jako wspólnoty”. W najbliższy czwartek 9 listopada nabożeństwo synodalne o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Już dziś zapowiadamy, że drugie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie za tydzień, to znaczy 16 listopada.

7. Wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca tj. 9 listopada zapraszamy na Jerycho Różańcowe od godz. 7.00 do 21.00. Przez cały dzień modlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

8. W przyszłą niedzielę, 9 listopada dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Ocalamy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Będziemy mogli modlitwą i ofiarą wesprzeć naszych braci na wschodzie.

9. Wspólnoty Neokatechumenalne zapraszają do parafii św. Alberta na katechezy dla młodzieży i dorosłych od 5 listopada w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 19.15. Wszyscy jesteśmy zaproszeni. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

10. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek 7. XI po Mszy św. wieczornej na plebanii.

11. W poniedziałek, 6.XI podczas Mszy św o godz. 18.00. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

12. Spotkanie do bierzmowania dla grupy starszej w środę o godz. 18.30 w kaplicy, dla grupy młodszej w piątek o godz. 18.00 podczas Mszy św.

13. Również w tym roku nasza parafia bierze udział w akcji „Pomoc dla Afryki”. Bardzo prosimy o zakup szczoteczki i pasty do zębów, które przekażemy dla mieszkańców Afryki. Dzięki akcji dzieci będą mogły się nauczyć dbać o zęby i nie mieć próchnicy. Dla nas to niewiele, a dla nich wielka niespodzianka i pomoc.

14. Jest już nowy listopadowy numer naszego parafialnego pisma „Głos z Winnicy”, koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” mówi wiele o sprawach ostatecznych, ale i o tym, że gender to zradykalizowana postać marksizmu. „Gość Niedzielny” pisze o smutnej rzeczywistości Francji, która wydała wyrok na Krzyż. Niechęć Europy do swoich korzeni przybiera postać paranoi. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

15. Dziś wychodząc z Kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na dożywianie dzieci.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

17. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.