XXX Niedziela zwykła - 29.10.2017

2017-10-29 17:20:00, komentarzy: 0

1. Dziś w naszej parafii świętujemy 100. rocznicę powstania Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Cieszymy się obecnością wielu zacnych gości. Msza św. dziękczynna o godz. 12.00 będzie celebrowana przez Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego wraz z wielu kapłanami. Siostrom Benedyktynkom życzymy bogatego rozwoju Zgromadzenia. Dziękujemy za pracę sióstr w naszej parafii od 1972 roku.

2. We wtorek zakończenie nabożeństwa różańcowego. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30. Dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.30. Zapraszamy.

3. W środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym Kościele Msza św. jak w niedzielę, z małym wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. Nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej będą o godz. 12.00 – Msza św. i procesja na nowej części, zaś o godz. 14.00 Ksiądz Biskup przewodniczy procesji i odprawia Mszę św. na starej części cmentarza.

4. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust zyskuje się pod stałymi warunkami: spowiedź święta, Komunia święta i modlitwa w intencjach podanych przed Ojca Świętego.

5. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiana w naszym Kościele o godz. 07.00, 09.00 i 18.00. Dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30.

6. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartach ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele: „za dusze, które są w ręku Boga”.

7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota. Jerycho Różańcowe w czwartek rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 9.00. Msza święta w intencji Ojczyzny i rządzących będzie odprawiana o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego  Sakramentu do godz. 21.00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornym nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00. W sobotę odwiedziny chorych. O godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.

8. KSM organizuje bardzo ciekawe warsztaty malarskie i rzeźbiarskie. Klub „Arka” pl. Matejki 2. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

9. Również w tym roku nasza parafia bierze udział w akcji „Pomoc dla Afryki”. Bardzo prosimy o zakup szczoteczki i pasty do zębów, które przekażemy dla mieszkańców Afryki. Dzięki akcji dzieci będą mogły się nauczyć dbać o zęby i nie mieć próchnicy. Dla nas to niewiele, a dla nich wielka niespodzianka i pomoc.

10. Jest już nowy listopadowy numer naszego parafialnego pisma „Głos z Winnicy”, koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” i „Gość Niedzielny” zamieszcza m. in. teksty o naszym wyższym Seminarium Duchownym, które świętuje 70 lat istnienia. Jest też „Mały Gość Niedzielny”, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Różaniec”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

12. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.