XXX Niedziela zwykła - 28.10.2018

2018-10-27 22:35:49, komentarzy: 0

1. Dziś gościmy w naszej parafii Ojca Piotra Koźlaka, dyrektora wydawnictwa Homo Dei. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże.

2. W środę zakończenie nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w rodzinie. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, zaś w dni zwykłe o godz. 17.30. Dla dzieci nabożeństwo w poniedziałek o godz. 16.30.

3. Dziś dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.

4. W czwartek 1. XI. uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym Kościele Msze święte jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy o godz. 14.00 – tej Mszy nie będzie. Na nowej części cmentarza przy  ul. Wrocławskiej Msza św. o godz. 12.00 a po Mszy św. procesja. Na części starej Ks. Bp rozpocznie procesję o godz. 14.00, a na zakończenie procesji Msza św.

5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust zyskuje się pod stałymi warunkami ( spowiedź św., Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego) oraz pobożne nawiedzenie cmentarza.

6. W piątek 2. XI. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. z modlitwą za zmarłych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele „za dusze, które są w ręku Boga”.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę księża odwiedzą chorych. O godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

10. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.