XXVI Niedziela zwykła - 01.10.2017

2017-09-30 21:40:41, komentarzy: 0

1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziś o godz. 18.30 w sali pod Kościołem.

2. Dziś zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nimi może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie zbiórki.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe – modlitwa podczas adoracji Najświętszego  Sakramentu w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz o nowe powołania Kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Adoracja trwa od 7.00 do 21.00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od 6.30 – 7.00 i od 17.00 do 18.00. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Odpust w parafii św. Franciszka w środę 4 października o godz. 18.00. Ojciec Proboszcz Stanisław Glista zaprasza serdecznie.

5. Październik to miesiąc wspólnotowego odmawiania różańca. Bł. Bartłomiej Longo usłyszał: „Kto propaguje Różaniec, będzie zbawiony”. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 17.15, w dni zwykłe o godz. 17.30. Dla dzieci różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Zapraszamy.

6. „Różaniec do granic” to wydarzenie, które będzie miało miejsce w całej Polsce. W naszej diecezji jest wyznaczonych kilka ośrodków spotkania na granicy. My, w sobotę, 7 października, udajemy się do Gubina. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Tego dnia jest również Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Zapisy w zakrystii.

7. W minioną niedzielę rozpoczęliśmy Synod Diecezjalny w wymiarze parafialnym. W czwartek odprawiliśmy nabożeństwo synodalne, a w czwartek 12 października po wieczornej Mszy św., w sali pod Kościołem Pierwsze Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszamy m. in. Parafialną Radę Duszpasterską, Szafarzy, odpowiedzialnych za wszystkie wspólnoty oraz chętnych do troski o wspólnotę parafialną.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja z parafii Najśw. Zbawiciela zaprasza na pielgrzymkę do Torunia i Chełmna n/ Wisłą oraz Koronowa w dniach 13 – 15 października br. Informacje i zapisy w środę (17.00 – 18.30), sobotę (10.00 – 12.00), niedzielę (9.00 - 15.00) oraz pod numerem telefonu: 536613788 (p. Jadwiga).

9. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania (grupa ks. Darka) w poniedziałek o godz. 18.30 w Kościele. Zapisy kandydatów do bierzmowania do grupy młodszej z klasy VII SP i II gim., w kancelarii parafialnej 3 i 5 października od godz. 16.00 do 17.00. (Zapisy z rodzicem).

10. Spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w środę o godz. 17.00 w Kościele.

11. Rycerstwo Niepokalanej w tym roku obchodzi 100. Rocznicę założenia. Jest to ruch założony przez św. Maksymiliana Marię Kolbego w Rzymie, którego celem jest ratowanie dusz przez Niepokalaną. Przy parafii św. Jadwigi to dzieło zostało zainicjowane 22 lata temu. Są w nim parafianie z różnych parafii. W sobotę 14 października br. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dzieło rycerstwa Niepokalanej. Od godz. 17.00 będzie modlitwa różańcowa i program słowno – muzyczny. Ksiądz Proboszcz wraz z Siostrami serdecznie zaprasza.

12. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali w wieży Kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci.

13. Dziś po Mszach św. dzieci z wolontariatu będą rozprowadzały cebulki żonkila. Poprzez akcję wspieramy miejskie hospicjum.

14. Tradycyjnie, w I niedzielę miesiąca możemy złożyć do skarbony (wychodząc z kościoła) ofiary na dożywianie dzieci.

15. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy październikowy numer „Głosu z Winnicy”, „Niedziela” pisze o Polsce oplecionej różańcem – ratuj różańcem Polskę i świat oraz o aniołach naszych opiekunach; „Gość niedzielny” rozpoczyna cykl felietonów o KUL-u z okazji 100. rocznicy powstania. „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

17. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.