XXV Niedziela zwykła - 24.09.2017

2017-09-24 10:27:25, komentarzy: 0

1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Parafialnej Pielgrzymki do Otynia, w której uczestniczyliśmy wczoraj.

2. Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w piątek 29 września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i 18.00.

3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej zaprasza młodzież i nie tylko na do udziału
w comiesięcznych spotkaniach z cyklu: „Człowiek z pasją”. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 19.00 w Klubie „ARKA” KSM w Zielonej Górze (plac Matejki 2a). Gościem spotkania będzie Adrianna Borek i Tomasz Marciniak z kabaretu Nowaki. Celem spotkania jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni w której będą mogli m. in.: poznawać ciekawych ludzi opierających swoje życie na wartościach chrześcijańskich, poruszać interesujące tematy, inspirować się wzajemnie do rozwijania pasji.

4. W ramach Pierwszego Synodu Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej dziś przeżywamy pierwszą niedzielę pod hasłem: „Synod jako forma aktywnej obecności świeckich w Kościele”. Zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską oraz wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty istniejące w parafii na nabożeństwo „Winnica – Kościół” w czwartek 28 września na godz. 18.30.

5. Diecezjalny Dzień Skupienia dla Wspólnot dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa będzie w naszej parafii w sobotę 30 września od godz. 9.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Dekanalne Spotkania nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w naszej parafii w sobotę 30 września. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Szafarzy z naszego dekanatu.

7. W niedzielę o godz. 11.00 próba scholi dziecięcej. Siostra Filipa zaprasza chętne dziewczynki, które pragną śpiewać na chwałę Pana.

8. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali w wieży Kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci.

9. Spotkanie dla kandydatów na ministranta sobotę o godz. 9.00.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci z wolontariatu będą rozprowadzały cebulki żonkila. Poprzez akcję wspieramy miejskie hospicjum.

11. Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem, w najbliższą sobotę, 30 września o godz. 12.10 na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. (stara część) Serdecznie zapraszamy.

12. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy – aborterów odstąpiono od działać ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nimi może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

13. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela - Aspekty” tygodnik załączył dodatek dla seniora „Niezbędnik emeryta”. Jest też ciekawa rozmowa z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. „Gość niedzielny” pisze m. in. jaką siłę ma wierność małżeńska, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

14. „Różaniec do granic” to wydarzenie, które będzie miało miejsce w całej Polsce. W naszej diecezji jest wyznaczonych kilka ośrodków spotkania na granicy. My, w sobotę, 7 października, udajemy się do Gubina. Wyjazd o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Tego dnia jest również Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna. Zapisy w zakrystii.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

16. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.