XXIX Niedziela zwykła - 22.10.2017

2017-10-22 11:37:10, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.15. Dla dzieci dodatkowo w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1920 zaprasza w niedzielę 22. X o godz. 10.30 do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze na Mszę św. za śp. gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego z okazji 150 rocznicy urodzin i 80 rocznicy śmierci. Józef Dowbor – Muśnicki był głównodowodzącym Powstania Wielkopolskiego. Przewidziana jest obecność żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Dowbor – Muśnickiego z Międzyrzecza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dzisiaj niedziela misyjna. Możemy złożyć ofiary do skarbon przy wyjściu z Kościoła na cele misyjne. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach.

4. W sobotę 28. X dzień imienin Księdza Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wiernych do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Pragniemy przypomnieć o godnym zachowaniu się w miejscach spoczynku zmarłych. Nabożeństwo na cmentarzu o godz. 12.00 i 14.00 (stary cmentarz).

6. Wypominki i Msza św. zbiorowa za zmarłych. Na parapecie są do pobrania kartki, które wypisane wraz z ofiarą możemy złożyć do skarbony znajdującej się w prezbiterium na parapecie.

7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali  w wieży Kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci.

8. Spotkanie kandydatów na ministranta w sobotę o godz. 09.00.

9. Nabożeństwo do Królowej Pokoju w środę 25. X o godz. 17.30.

10. Sympozjum poświęcone generałowi Józefowi Dowbor – Muśnickiemu w 150 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci, odbędzie się 25. X o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Zielonej Górze.

11. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 26. X o godz. 17.00  w Szkole Katolickiej.

12. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

13. Siostry Benedyktynki Misjonarki pracujące w naszej parafii od 1972 roku w tym roku świętują 100 rocznicę założenia Zgromadzenia. Główne uroczystości odbyły się w Otwocku 24 czerwca. Świętowanie w naszej parafii pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego będzie w niedzielę 29. X o godz. 12.00 w naszym Kościele. Już dziś zapraszamy.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.