XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2017

2017-09-16 21:19:37, komentarzy: 0

1. Dzisiaj 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Modlitwą obejmujemy ofiary sowieckiej i niemieckiej agresji oraz modlimy się o pokój w świecie.

2. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbon ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

3. W poniedziałek 18. września święto św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież, a szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i tych, którzy w tym roku rozpoczną przygotowanie (kl. VII i starszych, którzy jeszcze nie przyjęli tego sakramentu).

4. W niedzielę 24 września odbędzie się 29. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Sanktuarium w Rokitnie. Rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie Konferencja, Eucharystia i wspólny posiłek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy na szkolnictwie w Polsce.

5. Nabór do Diecezjalnego Studium Organistowskiego 30 września o godz. 10.00 w Instytucie Filozoficzno – Teologicznym w parafii Ducha Świętego, ul. Bułgarska 30. Bliższe informacje pod numerem telefonu: 720368455.

6. Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu w sobotę 23 września. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Udajemy się w trzech grupach: piesza wychodzi o godz. 7.30, rowerowa o godz. 10.00, autokarowa o godz. 12.30. Zapisy w zakrystii.

7. Komunikat Księdza Biskupa dostępny tutaj. Już dziś zapowiadamy nasz parafialny wyjazd do Gubina w dniu 7 października  na modlitewną akcję: „Różaniec do granic”. Zapisy w zakrystii.

8. Msza św. w intencji Katechetów pracujących w naszej parafii w czwartek 21 września o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

9. Diecezjalny Dzień Skupienia dla Wspólnot dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa będzie w naszej parafii w sobotę 30 września od godz. 9.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Dekanalne Spotkania nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w naszej parafii w sobotę 30 września. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Szafarzy z naszego dekanatu.

11. W niedzielę o godz. 11.00 próba scholi dziecięcej. Siostra Filipa zaprasza chętne dziewczynki, które pragną śpiewać na chwałę Pana.

12. W piątek o godz. 16.00 zbiórka dla kandydatów na ministranta a o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali w wieży Kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci.

13. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer: „Głosu z Winnicy”. Koszt wydania 1,50 zł. „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Droga”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli.