XXIII Niedziela zwykła - 10.09.2017

2017-09-10 10:26:23, komentarzy: 0

1. Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej dzisiaj o godz. 18.00 w Konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej.

2. Dziś możemy nabyć cegiełki na odbudowę Katedry gorzowskiej w przedsionku Kościoła i zakrystii.

3. W czwartek, 14 września przypada uroczystość odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii. Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Z okazji odpustu parafialnego możemy, pod zwykłymi warunkami otrzymać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś z naszych zmarłych lub za siebie.

4. Do odpustu przygotowujemy się przez rekolekcje, które poprowadzi O. Tomasz Ewertowski, oblat z Gorzowa Wlkp. Rozpoczną się w poniedziałek 11. IX o godz. 18.00. We wtorek i środę nauki o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano. Spowiedź rekolekcyjna w środę rano od godz. 8.30 do 9.30 i od 17.00 do 18.00. W trakcie rekolekcji przypada kolejny Dzień Fatimski 13 września. W tym odpustowym przygotowaniu zaproponowano, by w Dzień Fatimski odbyło się uroczyste nałożenie szkaplerza NMP z Góry Karmel. Toteż na ławkach rozłożone są kartki jasnoniebieskie z informacją na ten temat. Można je pobrać do domu. O. Rekolekcjonista w czasie rekolekcji wyjaśni nam ten temat.

5. W Dzień Fatimski po wieczornej Mszy św. (jeżeli pogoda nam pozwoli) odprawimy procesję Fatimską z Figurą Matki Bożej.

6. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę 16 września. Więcej informacji na plakacie.

7. Uroczystości przy Pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN – UPA na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczną się w sobotę 16. IX o godz. 11.00 w Łężycy przy ul. Kościelnej. Do udziału zapraszają organizatorzy.

8. Parafialna Pielgrzymka do sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu w sobotę 23 września w trzech grupach: piesza, rowerowa, autokarowa. Zapisy w zakrystii.

9. Już dziś zapowiadamy nasz parafialny wyjazd do Gubina w dniu 7. X. na modlitewną akcję: „Różaniec do granic”. Zapisy w zakrystii.

10. W dniach od 15 do 17 września br. odbędą się w Rokitnie rekolekcje SPOTKANIA MAŁŹEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżeństw niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stanu małżeńskiego oraz skali problemów dzielących małżonków. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Bliższe informacje można znaleźć na plakatach.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole.

12. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali w wieży Kościoła.

13. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w zakrystii. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służby liturgicznej.

14. Spotkanie wspólnoty dla Intronizacji NSPJ odbędzie się 15 września po wieczornej Mszy św. w salce przy biurze parafialnym.

15. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer: „Głosu z Winnicy”. Koszt wydania 1,50 zł. „Niedziela”- strategia „Świętej Wojny” islamistów i o nowych błogosławionych z Kolumbii, „Gość niedzielny” pyta czy w dzisiejszych czasach jeszcze można upominać grzeszników, „Droga” „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.