XXII Niedziela zwykła - 03.09.2017

2017-09-02 22:06:15, komentarzy: 0

1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziś o godz. 18:30 w sali pod Kościołem. Zapraszamy również chętnych do włączania się w prace stowarzyszenia.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Jerycho Różańcowe od godz. 7.00 do 21.00. Modlimy się przed Najśw. Sakramentem w intencji Kościoła i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do modlitwy wszystkie wspólnoty parafialne na czele z Żywym Różańcem.

3. W tym tygodniu, w piątek, 8 września przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny – odpust w naszej Kaplicy w parku. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczy dobrze nam znany Ks. dr Andrzej Oczachowski. Również on będzie Kaznodzieją.

4. W następnym tygodniu będzie odpust Podwyższenia Krzyża Świiętego. Tradycyjnie przed odpustem przeżywamy rekolekcje, które rozpoczną się w poniedziałek 11. września o godz. 18.00. Poprowadzi je oblat Maryi Niepokalanej, O. Tomasz Ewertowski. Już dziś zaplanujmy udział, by ożywić i umocnić swoją wiarę.

5. Chór „Per Crucem” wznawia swoje spotkania we wtorki po mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do naszej wspólnoty. Prosimy bardzo o wsparcie głosów, aby w naszej świątyni zabrzmiała pieśń wielbiąca Boga. Miejsce spotkania – sala w szkole.

6. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2017/ 2018. Msza św. dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców o godz. 8.00. Wcześniej spowiedź święta.

7. W niedzielę 17 września poświęcenie tornistrów dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole na Mszy św. o godz. 12.00.

8. W dniach od 15 do 17 września br. odbędą się w Rokitnie rekolekcje SPOTKANIA MAŁŹEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżeństw niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stanu małżeńskiego oraz skali problemów dzielących małżonków. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Bliższe informacje można znaleźć na plakatach.

9. W sobotę 9 września Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. W związku z tym w przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć cegiełki na odbudowę Katedry.

10. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”- dziedziczenie dobra – to o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko z okazji 70 rocznicy urodzin oraz czy papież pojedzie do Moskwy?, „Gość niedzielny” – moje „za” Bogiem lub „przeciw” Niemu dokonuje się w wyborze: jestem albo mnie nie ma na niedzielnej Mszy św. oraz ciekawa rozmowa z panią minister edukacji narodowej Anną Zalewską. „Droga” m. in. rozmowa z muzykoterapeutą Dominiką Dopierałą „Kojąca Moz dźwięków”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

11. Można już nabyć nasze Kalendarze diecezjalne na rok 2018: duże w cenie 5 zł i jednokartkowe – 2 zł.

12. Bóg zapłać za ofiary. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbony ofiary na dożywianie dzieci.