XXI Niedziela zwykła - 27.08.2017

2017-08-27 08:37:37, komentarzy: 0

1. W piątek 1 września, 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza święta o pokój w świecie i za poległych w wojnie, w obronie Ojczyzny będzie na starej części cmentarza komunalnego przy ul. Wrocławskiej o godz. 14.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej rano i wieczorem. W sobotę księża odwiedzą chorych. Wieczorem o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Spowiedź w piątek od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Święta o udział w 9 pierwszych piątkach miesiąca.

3. Na początku września spotkanie Przyjaciół Paradyża w naszym seminarium. W związku z tym chcemy przekazać od naszej parafii dar serca. Ofiary będzie można złożyć do puszek po każdej Mszy św. Z góry „Bóg zapłać”.

4. W dniach od 15 do 17 września br. odbędą się w Rokitnie rekolekcje SPOTKANIA MAŁŹEŃSKIE – DIALOG WE DWOJE. Rekolekcje te przeznaczone są dla małżeństw niezależnie od wieku, światopoglądu, wyznania, stanu małżeńskiego oraz skali problemów dzielących małżonków. Program nastawiony jest na odnowienie więzi małżeńskiej poprzez dialog prowadzony we dwoje. Bliższe informacje można znaleźć na plakatach.

5. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny” z dodatkiem, DVD z filmem „Misja”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

7. Życzymy błogosławionej niedzieli.