XVII Niedziela zwykła - 30.07.2017

2017-08-04 07:56:51, komentarzy: 0

1. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości, abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji całej naszej parafii i Narodu oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. W poniedziałek 31 sierpnia o godz. 18:00 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczyna się jubileuszowa XXV Ogólnopolska Nauczycielska Pielgrzymka „Warsztaty w Drodze”. Mamy wszyscy zaproszenie, by świętować srebrny Jubileusz.

3. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wyrusza na Jasną Górę w środę 2 sierpnia. Rozpoczyna się Maszą Św. o godz. 6:00 w konkatedrze św. Jadwigi . Nasza parafia w tym roku idzie z grupą św. Franciszka. Zgłoszenia w zakrystii lub bezpośrednio u O. Witolda Słowika.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 17:00 do 21:00. Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o godz. 7:00 i 18:00. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 20:00. Spowiedź pierwszopiątkowa w  czwartek i piątek od godz. 6:30 – 7:00 i od 17:00 – 18:00. W sobotę ks. Dariusz odwiedzi chorych. Ks. Damian w późniejszym uzgodnionym terminie. W nagłych sytuacjach prosić w każdym czasie.

5. Zapowiedzi przedślubne:

- Wesołowski Paweł, z Zielonej Góry i  Bomska Agnieszka z naszej parafii – zapowiedź III

- Wieczorek Konrad z Zielonej Góry i Lagiera Małgorzata z naszej parafii – zapowiedź I

- Kubis Dariusz z naszej parafii i Maryniak Milena z Nowogrodu Bobrzańskiego – zapowiedź I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: „Głos z Winnicy”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.