XVI Niedziela Zwykła - 22.07.2018

2018-07-21 18:44:13, komentarzy: 0

1. Czas wakacji. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielę we Mszy św. Rodzice wysyłając dzieci i młodzież niech zadbają o to, by dzieci mogły w niedzielę uczestniczyć we Mszy św.

2. W czwartek 2 sierpnia wychodzi z naszego miasta pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę zostanie odprawiona w Konkatedrze św. Jadwigi o godz. 6.00. Można się zapisać w zakrystii lub bezpośrednio w parafii św. Franciszka z Asyżu, bowiem nasza parafia pielgrzymuje z grupą czarną tzw. „czarnulkami”. Można też wpisać się w zakrystii na listę duchowych pielgrzymów podając intencję, którą pątnicy zaniosą na Jasną Górę do Królowej Polski.

3. W dniach 25 – 26 lipca – Dni św. Jakuba Apostoła w sanktuarium w Jakubowie. Zapraszamy do udziału.

4. Tradycyjnie, 25 dnia każdego miesiąca nabożeństwo do Królowej Pokoju. Wypada to w najbliższą środę. Rozpocznie się o godz. 17.30 Nowenną do MB Nieustającej Pomocy i modlitwą różańcową. Po Mszy św. dalsza część nabożeństwa, które zakończy się adoracją i uroczystym błogosławieństwem.

5. W środę 25. VII przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Będzie można złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Można również samemu wysłać datek na konto MIVA Polska podane w gablocie ogłoszeń lub w „Gościu Niedzielnym”.

6. tym tygodniu przypada:

• w poniedziałek 23 VII – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  • we wtorek 24 VII – wspomnienie obowiązkowe św. Kingi, dziewicy.
  • w czwartek 26 VII św. Joachima i Anny, Rodziców NMP – pamiętajmy o dziadkach.

7. Zapowiedzi:

Adam Robak, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Paulina Łapińska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

8. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest jeszcze wakacyjny numer naszego czasopisma parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” wspomina pięknego człowieka Filipa Adwenta oraz pisze w ramach cyklu „na drogach Europy” o św. Brygidzie i św. Annie. „Gość niedzielny” zastanawia się gdzie mówić ludziom o Bogu? Zamieszcza obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy. Są inne czasopisma: „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.