XV Niedziela zwykła - 22.07.2018

2018-07-21 11:18:30, komentarzy: 0

1. W dniach 2 – 12 VIII z Zielonej Góry wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza parafia od 3 lat idzie z grupą czarną, z parafii św. Franciszka. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy. Liczymy, że uda się znowu odnowić grupę biało – czerwoną, która przez wiele lat wychodziła z naszej parafii. Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych pielgrzymów po każdej Mszy św. w zakrystii.

2. Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy o chrześcijańskim wykorzystaniu wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Przypominamy o zachowaniu przepisów o ograniczeniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Zwracamy uwagę na strój w miejscach Kultu, szczególnie podczas Mszy św. Strój raczej godny, a nie wygodny. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielę we Mszy św. Rodzice wysyłając dzieci i młodzież niech zadbają o to, by dzieci mogły w niedzielę uczestniczyć we Mszy św.

3. Zapowiedzi:

1. Grzegorz Przykaza, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Anna Chełminiak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Adam Robak, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Paulina Łapińska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

4. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest jeszcze wakacyjny numer naszego czasopisma parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” odkrywa przed czytelnikami tajemnice Watykanu. Możemy przeczytać o męczeństwie Syrii
i o pomocy jaką otrzymują m. in. z Polski. Jest też ciekawy artykuł red. Witolda Gadowskiego o „nastawianiu drugiego policzka”, „Gość niedzielny” pisze o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa, o szkaplerzu, który towarzyszył św. Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia. Tomasz Rożek przedstawia fakty i mity o kleszczach. „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.