XV Niedziela zwykła - 16.07.2017

2017-07-16 10:59:00, komentarzy: 0

1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. W odpowiedzi na list Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na rzecz odbudowy zniszczonej katedry w Gorzowie Wielkopolski. Zbiórkę przeprowadzą członkowie parafialnego zespołu Caritas. Do nabycia będą także Cegiełki w cenie: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł. Za dystrybucją cegiełek odpowiedzialni są członkowie Akcji Katolickiej. W tygodniu Cegiełki będzie można nabyć po każdej Mszy świętej w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.

3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież w wieku od 14 do 30 roku życia do udziału w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie oraz do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas wyjazdu zapewnione jest wyżywienie i nocleg w szkole, tak więc wyjazd kosztuje jedynie 30 zł. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28-29 lipca 2017 r. Więcej szczegółów na plakacie.

4. Rodzice wysyłając swoje dzieci na odpoczynek wakacyjny są w sumieniu zobowiązani zapewnić uczestnictwo we Mszy świętej niedzielnej.

5. W czasie wakacji pamiętajmy o zachowaniu godnego stroju w miejscach świętych.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienia:

• W środę 20 lipca Bł. Czesława;
  • W sobotę 22 lipca Św. Marii Magdaleny

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Stachowski Mateusz, kawaler, zamieszkały w Zielonej Górze

Roszkowska Anna Maria, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. II

• Bordakiewicz Przemysław, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze

Sawicka Karolina, Katarzyna, panna zamieszkała w Głogowie Zap. II

• Lechert Maciej Gerhard, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze

Kasperczak Paulina Elżbieta, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. II

• Krumholc Bartłomiej, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze

Piątek Anna, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. II

• Wesołowski Paweł Piotr, kawaler zamieszkały z Zielonej Górze

Bomska Agnieszka Katarzyna, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy

8. Prasa Katolicka: Jest nowy wakacyjny numer periodyku „Głos z Winnicy”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.