.

XIX niedziela zwykła 09.08.2020

2020-08-15 11:53:38, komentarzy: 0

W tym tygodniu obchodzimy:

• w poniedziałek 10.VIII - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

• we wtorek 11.VIII - wspomnienie św. Klary, dziewicy

• w piątek 14.VIII - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

• w sobotę 15.VIII - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Pielgrzymowanie po kościołach Zielonej Góry w czasie pielgrzymki na Jasną Górę w poniedziałek 10 sierpnia dociera do naszej parafii. Spotykamy się na Mszy Św. o godz. 18:00, a po Mszy Św. apel Maryjny. Prowadzą pielgrzymi z grupy biało-czerwonej, którzy zwykle są na szlaku pielgrzymim na Jasną Górę. Zapraszamy parafian.

2. W środę na Jasną Górę wchodzi piesza pielgrzymka naszej diecezji. Dziękujemy Bogu za pielgrzymów i tych, którzy ich wspierali i prowadzili w drodze do zawierzenia się Bogu przez Maryję.

3. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszej parafii jak w niedzielę. W Domu Pomocy Społecznej o godz. 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do godz. 22:00.

4. W uroczystość Wniebowzięcie NMP w Rokitnie diecezjalne dożynki pod hasłem: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie!”. Suma odpustowa o godz. 12:00 pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Krzysztofa Zadarko z Koszalina. Po Mszy Św. koncert Świebodzińskiej Orkiestry Dętej.

5. W sobotę 15 sierpnia Ksiądz Biskup Ordynariusz ogłosi w Paradyżu w kościele rektoralnym Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Z tej racji uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Bpa Tadeusza Lityńskiego o godz. 17:00. Wszystkich diecezjan zapraszamy do pielgrzymowania do nowego sanktuarium.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Brzozowski Rafał, kawaler, zam. Zielona Góra i Rojda Joanna, panna, zam. Zielona Góra – zapowiedź III

• Bortkiewicz Jarosław, kawaler, zam. Zielona Góra i Bednarczyk Joanna, panna, zam. Zielona Góra – zapowiedź III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy.

1. Prasa katolicka:

Niedziela” pisze m.in. na temat „Świat zniewala, Chrystus wyzwala. Chcą wywrócić nasz świat do góry nogami”

Gość Niedzielny” mówi dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską.

1. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do skarbon na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

2. Bóg zapłać za ofiary na parafię. Życzymy dobrej niedzieli.