XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2017

2017-08-12 22:00:09, komentarzy: 0

1. Dziś na Jasną Górę wchodzi nasza diecezjalna pielgrzymka piesza. Dziękujemy Bogu za pielgrzymów i tych, którzy ich wspierali oraz prowadzili w drodze zawierzenia się Bogu przez Maryję.

2. We wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każda niedzielę. Jest to święto głównej Patronki naszej diecezji. W Rokitnie dożynki diecezjalne. Uroczystości w Rokitnie rozpoczną się o godz. 10.00, Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca przeznaczona jest dla najuboższych parafii w diecezji na pomoc w remontach.

3. W środę 16 sierpnia wyrusza do Fatimy nasza pielgrzymka parafialna. Rozpoczyna się Mszą św. o godz. 7.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Ks. Bp senior Stefan Regmunt obchodzi w środę 16 sierpnia dzień imienin. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

5. Dziś wychodząc z Kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na KUL i Instytut Filozoficzno – teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze.

6. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100 – lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. W kinach od 18 sierpnia.

7. W dniach od 18 – 20 sierpnia w sklepach i przy parafiach będzie przeprowadzona przez Caritas akcja zbiórki przyborów szkolnych: „Z uśmiechem do szkoły”. W naszym Kościele przeprowadzimy zbiórkę do puszek i kosza po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę, 20 sierpnia i z zebranych pieniędzy zakupimy przybory do szkoły dla dzieci z naszej parafii potrzebujących wsparcia. Bóg zapłać.

8. Zapowiedzi:

I. Konrad Wieczorek, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Małgorzata Lagiera, panna, zam. w  Zielonej Górze zap. III
II. Dariusz Kubis, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Milena Martyniak, panna, zam. w Nowogrodzie Bobrz. zap. III

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

9. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest jeszcze nasz periodyk parafialny „Głos z Winnicy”. Możemy go nabyć wychodząc z Kościoła. „Niedziela” zamieszcza m. in. ciekawą rozmowę z siostrą Helenki Kmieć, misjonarki świeckiej zamordowanej w Boliwii oraz tekst pani minister Rafalskiej o pomocy rodzinie.  „Gość niedzielny” pisze o św. Edycie Stein. Jej życie pokazuje jaki wielki jest człowiek, który szuka Boga, a jak tragiczny staje się świat, który Boga odrzuca. Przedstawia również historię i znaczenie słów modlitw: „Pod Twoją obronę” i „Zdrowaś Maryjo”. „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

11. Życzymy błogosławionej niedzieli.