Ogłoszenia Duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła - 09.07.2017

2017-07-08 11:27:00, komentarzy: 0

1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

 
2. W związku z pożarem katedry gorzowskiej bp Tadeusz Lityński skierował do nas specjalny list pasterski do odczytania podczas każdej Mszy świętej. W odpowiedzi na list Księdza Biskupa w najbliższą niedzielę tj. 16 lipca 2017 r będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy zniszczonej katedry. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła wierni otrzymają ulotki dot. zbiórki.
 
3. Msza św. za Ojczyznę i ofiary katastrofy pod Smoleńskiem w poniedziałek 10 lipca w konkatedrze pw. św. Jadwigi o godz. 18:00.
 
4. Modlitwy za małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla we wtorek 11 lipca o godz. 18:00.
 

5. Ośrodek Szkolenia Wychowawczego z Zielonej Górze prowadzi nabór na nowy rok szkolny 2017/2018. Zapraszamy młodzież w wieku od 15-18 lat mających problem z nauką oraz trudną sytuacją materialną. Szkoła zapewnia bezpłatny internat wraz z pełnym wyżywieniem, oraz całodobową opiekę. Szczegóły na plakacie.
 
6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież w wieku od 14 do 30 roku życia do udziału w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie oraz do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas wyjazdu zapewnione jest wyżywienie i nocleg w szkole, tak więc wyjazd kosztuje jedynie 30 zl. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28-29 lipca 2017 r. Więcej szczegółów na plakacie.
 
7. Organizowana jest kolonia integracyjna nad morzem w Łukęcinie z młodzieżą z Niemiec i Austrii w terminie 16 lipca - 23 lipca 2017 r. Oferta kierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Więcej informacji na plakacie.
 
8. Noc Fatimska z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek 13 lipca rozpoczęcie o godz. 21:00

  

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie

  • Stachowski Mateusz, kawaler, zamieszkały w Zielonej Górze 

      Roszkowska Anna Maria, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. I

  • Bordakiewicz Przemysław, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze 

      Sawicka Karolina, Katarzyna, panna zamieszkała w Głogowie Zap. I

  • Lechert Maciej Gerhard, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze 

      Kasperczak Paulina Elżbieta, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. I

  • Krumholc Bartłomiej, kawaler zamieszkały w Zielonej Górze 

      Anna Piątek, panna zamieszkała w Zielonej Górze Zap. I

  

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy

 

10. Prasa Katolicka: Jest nowy wakacyjny numer periodyku „Głos z Winnicy”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”. Zachęcamy do lektury.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.


12. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

« powrót

Dodaj nowy komentarz