XIII Niedziela Zwykła - 08.07.2018

2018-07-21 11:15:00, komentarzy: 0

1. Czas wakacji to czas pielgrzymek. W sobotę 7. VII rusza z naszej parafii pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Powrót w niedzielę wieczorem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

2. Jutro wyrusza piesza pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników naszej diecezji na Jasną Górę. Wyjście z sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu. ( 2 – 12 VII 2018)

3. W dniach 2 – 12 VIII z Zielonej Góry wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Nasza parafia od 3 lat idzie z grupą czarną, z parafii św. Franciszka. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy. Liczymy, że uda się znowu odnowić grupę biało – czerwoną, która przez wiele lat wychodziła z naszej parafii. Istnieje możliwość zapisania się na listę honorowych pielgrzymów po każdej Mszy św. w zakrystii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W lipcu i sierpniu Jerycho Różańcowe w czwartek rozpocznie się o godz. 17.00 i trwa do godz. 21.00. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. rano i wieczorem. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15. Ks. Darek chorych odwiedzi w piątek.

5. Wyjazd dzieci do Kołobrzegu w sobotę 7 VII o godz. 7.00 – parking przy Kościele.

6. Nasza parafia organizuje w lipcu półkolonie dla dzieci. Trwają od 2 do 31 lipca. Zgłoszenia udziału dzieci przez rodziców u pani kierownik świetlicy „Tęczowa Przystań”.

7. Zapowiedzi:

1. Grzegorz Chulist, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Natalia Wichowska, panna, zam. w Lubieszowie zap. II

2. Grzegorz Przykaza, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Anna Chełminiak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

8. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”. Zapraszamy do lektury.

9. Dziś, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, możemy złożyć ofiary do skarbon dla dzieci potrzebujących pomocy.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.