XI Niedziela zwykła - 24.06.2018

2018-06-30 21:27:00, komentarzy: 0

1. Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa dziś o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 18.30. Zapraszamy.

2. Dziś w Rokitnie uroczystości odpustowe Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Uroczysta suma o godz. 12.00. Jest to również diecezjalna Pielgrzymka Rodzin i diecezjalne świętowanie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Na uroczystość przybędą Księża Biskupi z naszej metropolii, a wśród nich Bp Stankiewicz z Rzymu i Bp Socha, którzy będą świętować 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do Rokitna.

3. W poniedziałek uroczystość NMP z Rokitna, Głównej Patronki diecezji. We wszystkich parafiach uroczystość. Msza św. w naszym Kościele o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia przypada XXIX rocznica Koronacji obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Zapraszamy do świętowania.

4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 18.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św.

5. W środę o godz. 18.00 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa neoprezbiter Ks. Tomasz Westfal pochodzący z Zielonej Góry. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Mszę św. w piątek 22 czerwca o godz. 8.00 rano. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.

7. Spotkanie wspólnoty dla intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek, 22 czerwca po wieczornym nabożeństwie w sali obok biura parafialnego.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę, z noclegiem, w dniach 7 - 8 lipca, z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd 7. VII o godz. 8.00 rano z naszego parkingu. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii. W związku z wyjazdem chcemy złożyć dar serca od naszej parafii na Radio Maryja. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszek ofiary. Bóg zapłać.

9. W dniach 22 i 23 czerwca przy Kościele Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Pomorskim odbędą się rekolekcje: Strefa Mocy. Poprowadzi je znany ewangelizator Witek Wilk. Rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

10. W sobotę 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Otoczmy modlitwą, dobrym słowem i życzeniami Ojców. O zmarłych pamiętajmy w modlitwie.

11. W sobotę 23 czerwca o godz. 12.10, na cmentarzu w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej w starej części, odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zapraszamy też do udziału wszystkich, którzy doświadczyli straty Dzieciątka i nie mogli Go pochować, aby Duchowo złożyć je w naszym grobowcu.

12. W przyszłą niedzielę wspólnoty z naszej parafii organizują piknik parafialny. Więcej informacji na plakatach. Serdecznie wszystkich zapraszamy na godz. 15.00 do parku przy Kościele.

13. Zapowiedzi:

1. Paweł Kaliński, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Amanda Humin, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Rafał Hański, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Agnieszka Kłosińska, panna, zam. w Raculi zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

14. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.