X Niedziela zwykła - 17.06.2018

2018-06-30 21:23:06, komentarzy: 0

1. Dziś odbędzie się w Zielonej Górze Marsz dla Życia i Rodziny. Przy parafii pw. św. Józefa ok. godz. 13.00 uformuje się marsz i wyruszy ulicami miasta do parafii pw. św. Alberta. Tam włączymy się w piknik rodzinny, w ramach którego zaplanowany jest bieg charytatywny a wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy na koncert do parafii pw. św. Urbana I.

2. W sobotę 16 czerwca rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Modlimy się o opiekę Bożej Opatrzności.

3. W dniach 15 – 16 czerwca, Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie. Więcej informacji na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę 17 czerwca – Diecezjalne Obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej, Patronki Diecezji. Zaplanujmy tak ten święty czas, aby przybyć do Rokitna. Tego dnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Matki Cierpliwie Słuchającej.

5. Nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla we wtorek 12 czerwca o godz. 18.00.

6. Spotkanie modlitewno – formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę 13 czerwca; najpierw podczas Nowenny i Mszy św. o godz. 17.30 a następnie po nabożeństwie czerwcowym w sali pod Kościołem.

7. 2 lipca wyrusza z Otynia Piesza Pielgrzymka organizowana przez Duszpasterstwo Rolników. Zapraszamy chętnych. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej.

8. W tym tygodniu będziemy się modlić podczas wieczornych Mszy św. z okazji imienin Sióstr: S. Anatolii we wtorek 12. VI o godz. 18.00 i S. Filomeny w środę o godz. 18.00. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najśw.

9. Msza św. w intencji parafian, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało będzie: ołtarz II – we wtorek 12. VI o godz. 18.00, ołtarz I – piątek 22. VI. o godz. 18.00

10. Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich bez względu na to, kiedy ukończyli egzamin maturalny, chcieliby pogłębić swoją formację teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich oraz tych wszystkich, którzy chcieliby podjąć studia podyplomowe otrzymawszy już wcześniej dyplom ukończenia wyższej uczelni. Studia teologiczne są niezbędnym przygotowaniem dla tych wszystkich, którzy chcieliby
w przyszłości podjąć się pracy katechetycznej, a biblijna, teologiczna i filozoficzna formacja jest szansą na pogłębienie rozumienia Boga. Wszystkich zapraszamy.

11. Zapowiedzi:

1. Paweł Ratajczak, kawaler, zam. Zielonej Górze

Ewelina Tomasik, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Mateusz Bermes, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Katarzyna Ostrykiewicz, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

3. Paweł Kaliński, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Amanda Humin, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

4. Jakub Kula, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Kaja Kotońska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

5. Michał Budrewicz, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Elżbieta Melak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

12. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer naszego parafialnego miesięcznika: „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela” pisze m. in. o Ks. Dolindo – włoskim kapłanie oraz o naszej zielonogórskiej szkole wyższej teologicznej; „Gość niedzielny” o Słudze Bożym Kardynale Hlondzie oskarżanym
o antysemityzm oraz o potrzebie ochrony rodzin, która coraz częściej i na różne sposoby jest atakowana i niszczona. Ponadto „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

13. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do skarbon ofiary na Kul i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

14. Po Mszy św. w zakrystii można odebrać karty kwalifikacji uczestnika na obóz w Kołobrzegu.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.