WIELKANOC - 01.04.2018

2018-04-03 23:11:47, komentarzy: 0

1. „Baranek zabity jest godzin otrzymać potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo” (Ap 5, 12). Kochani Parafianie, Drodzy Goście! Przeżywając święty czas Triduum Paschalnego Jezusa zaprasza nas na ucztę Miłości. Karmi nas oddanym dla naszego zbawienia Ciałem i poi Krwią przelaną, abyśmy mieli życie w pełni. Niech wszystkie codzienne i odświętne spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem nadają naszemu życiu sens i blask świętości. Oby w naszych sercach każdego dnia mogła zagościć prawdziwa Wielkanoc!

2. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć te Święte Triduum Paschalne. Dziękuję za przystrojenie ciemnicy i Kościoła oraz przygotowanie liturgii paschalnej. Dziękuję siostrze Filomenie i panom Romanowi i Ryszardowi. Dziękuję zespołowi liturgicznemu; nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, lektorom, ministrantom, komentatorce i komentatorowi, scholi młodzieżowej, chórowi: „Per crucem”, pani Organistce. Dziękuję członkom Parafialnego Zespołu Caritas i wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki darów i przygotowanie paczek dla osób potrzebujących pomocy. Dziękuję Pani Eleonorze za przygotowanie paczek. Wreszcie dziękuję Księżom Wikariuszom.

3. W poniedziałek drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny E. Stein.

4. Od Wielkiego Piątku do niedzieli Miłosierdzia Bożego trwamy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na codzienną Eucharystię o godz. 7.00 lub 18.00. W oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post. Oktawa kończy się w Niedzielę Miłosierdzia. Dzieci podczas Mszy św. o godz. 12.00 w procesji z darami złożą skarbonki Caritas: „Dar Juniora dla Seniora”. Już dziś dziękujemy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną naszej diecezji.

5. W przyszłą niedzielę młodzież maturalna naszej diecezji udaje się na pielgrzymkę dziękczynno – błagalną na Jasną Górę.

6. W przyszłą niedzielę odpust w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

7. W dniach 8 – 15 kwietnia trwać będzie Tydzień Miłosierdzia.

8. Diecezjalne spotkanie formacyjno – modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele w sobotę 7 IV. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy – podobnie jak to jest w licznych miastach w Polsce – do „modlitwy na ulicach miasta” o godz. 15.00 w następujących miejscach:

• ul. Partyzantów (naprzeciw Lewiatana),
  • ul. Morelowa (obok apteki),
  • ul. Grunwaldzka ( na dole przy rondzie).

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowej od 7 do 21. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja w ciszy do godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywnego Różańca o godz. 17.15. Księża odwiedzą chorych.

11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w piątek, 9. IV o godz. 18.00 w kościele.

12. W sobotę, 14 kwietnia nasza parafia organizuje Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu. Trasa liczy ok. 50 km. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót autokarami. Zapisy w zakrystii.

13. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer „Głosu z Winnicy”, koszt wydania 1,50 zł. „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

15. Życzymy błogosławionych świąt.