.

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020 r

2020-02-25 19:25:22, komentarzy: 0

1.               Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w modlitwie i pomocy uzależnionym.

2.               W środę Popielec, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:30, i 18:00.

3.               W środę popielcową dzień solidarności z kapłanami seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów. Dziękujemy.

4.               Spotkanie rodziców dzieci Pierwszokomunijnych w czwartek 27 lutego o godz. 18:45 w Sali pod kościołem. Obecność obowiązkowa.

5.               „Leć Orle Biały …” to temat IX spotkania Potomków Powstańców Wielkopolskich i ich przyjaciół, na które zapraszamy we wtorek 25 lutego o godz. 17:00 do Ekonomika przy ul. Długiej 5 Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

6.               W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:15 dla młodzieży i dorosłych, o godz. 18:30 w DPS w kaplicy przy Alei Słowackiego 29 (prowadzi Akcja Katolicka).
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00.

7.               Przypominamy, że w zbliżającym się okresie wielkopostnym, składamy jałumużnę postną – ofiara za udzielone dyspensy w ciągu roku. Składamy do skarbony u św. Antoniego.

8.               Jest czas na składanie deklaracji na przekazanie 1% podatku dochodowego na organizacje, które niosą pomoc potrzebującym. Nasza Caritas Diecezjalna prosi przekazanie środków na ogólne konto lub subkonto dla poszczególnych osób. O takie wsparcie proszą nasi parafianie m.in. Michał Stachowiak (kartki w przedsionku kościoła). Możemy też przekazać na Radio Maryja(pani Łucja Wychowałek może pomóc w wypełnieniu PIT-u) lub inną dobrą organizację. Dziękujemy.

9.             Prasa katolicka. Jest jeszcze „Głos z Winnicy” z lutego.
„Niedziela” poświęca wiele miejsca uwolnionym z uzależnień oraz o czasie Wielkiego Postu jako wielkiej szansie dla rodziny;
„Gość Niedzielny” przedstawia cztery marzenia Ojca św. Franciszka.
Są też inne czasopisma.

10.          Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o 19:00 w Sali wieży kościoła. Zapraszamy chętnych.

11.          Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania grupa starsza dziś po Mszy św. o 12:00 w kaplicy, grupa młodsza w piątek 28 lutego o godz. 18:45 w salce wieży kościoła.

12.            Bóg zapłać za ofiary. Życzymy obfitych łask Bożych na cały  tydzień.