VI Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019

2019-05-28 22:08:44, komentarzy: 0

1. Kończą się nabożeństwa majowe, a rozpoczynają się czerwcowe  Ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tygodniu o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.15.

2. Dziś Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia dziękując za ich troskę o rodzinę, a szczególnie o dzieci. Obejmujemy je modlitwą. Zmarłym wypraszamy niebo.

3. W poniedziałek 27 maja nawiedzi nasz dekanat kopia cudownego obrazu św. Józefa Kaliskiego. Przywitanie obrazu w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, o godz. 18.00 Msza św., a po Mszy św. spotkanie dla mężczyzn, ministrantów i lektorów. We wtorek dalsza część spotkania. Wszyscy czujmy się zaproszeni.

4. W piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP, uroczystości  w sanktuarium Matki Bożej Klenickiej, Królowej Pokoju w Otyniu.

5. Od piątku rozpoczyna się modlitwa (nowenna) do Ducha Św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę 1 czerwca Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy do udziału.

7. Zakończenie diecezjalnej peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego odbędzie się 1 czerwca br. w Rokitnie. Spotkanie rozpocznie się katechezą dla dzieci o godz. 10.30, następnie Msza św. i festyn oraz zabawy, gry i zawody.

8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca  o godz. 17.15.

9. Oaza dzieci Bożych w czwartek o godz. 17.00 w sali w wieży kościoła.

10. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku.

11. W niedzielę 2 czerwca zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie zbiórki.

12. W dniach od 2 do 12 sierpnia br. odbędzie się 37. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach grupy „biało – czerwonej”, która jest organizowana przy parafii św. Mikołaja w Raculi. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 2 czerwca o godz. 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Raculi.

13. Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Kołobrzegu odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali pod kościołem. Rozdawane będą karty uczestnika.

14. Zapowiedzi:

1. Wojciech Ciok, zam. Zielonej Górze

Jolanta Pogorzelska, zam. w Kożuchowie zap. II

2. Mateusz Wyrwa, zam. Zielona Góra

Aleksandra Rudzińska, zam. w Babimoście zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

15. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

17. Życzymy dobrego tygodnia.