V Niedziela zwykła - 04.02.2018

2018-02-03 23:22:15, komentarzy: 0

1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziś o godz. 19.00 w wieży Kościoła. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków.

2. Z okazji wspomnienia św. Agaty, w poniedziałek 5 lutego, poświęcimy w naszym Kościele na Mszy św. rano i wieczorem wodę i chleb.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30. Zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę będzie w naszej diecezji ostatnia niedziela synodalna. Po niej obrady synodu przeniosą się ze szczebla parafialnego na diecezjalny. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy włączają się, w różny sposób, w dzieło synodu.

5. W przyszła niedzielę 11. II NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia podczas Mszy św. o godz. 10.30. Przyjmujący sakrament namaszczenia chorych, winni wcześniej przystąpić do sakramentu pokuty, by być w stanie łaski uświęcającej. Prosimy o zainteresowanie sąsiedzkie czy rodzinne, by dowieźć chorych do Kościoła. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na hospicjum w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

7. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć do skarbon ofiarę na dożywianie dzieci. Bóg zapłać.

8. Prasa Katolicka. „Niedziela” pisze o pięknej młodej misjonarce z Polski, która przed rokiem została zamordowana oraz o ataku Izraela na Polskę, „Gość Niedzielny” publikuje rozmowę z panią dr Wandą Półtawską, znaną w całym świecie obrońcą życia ludzkiego, więźnia obozu koncentracyjnego, dostępne są również: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

10. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.