V Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018

2018-03-18 02:03:45, komentarzy: 0

1. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przypada jutro w poniedziałek 19. III. Msza św. w naszym Kościele o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Św. Ludwik de Montfort powiedział, że „modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna od modlitwy indywidualnej dla złagodzenia gniewu Bożego, wyjednania Jego miłosierdzia”. Fundacja „Pro – prawo do życia” zaprasza w światowy dzień Zespołu Downa tj. 21. III o godz. 18.00 na organizowany Publiczny Różaniec w intencji powstrzymywania grzechu aborcji. Odbędzie się on przy zbiegu ulicy Jana III Sobieskiego i Pod Filarami w Zielonej Górze.

3. Od jutra w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i formacją w temacie ochrony życia oraz promocji rodziny. W tym tyg. zapraszamy m.in. na: Wydział Lekarski i Nauki o Zdrowiu na spotkanie o empatii w stratach prokreacyjnych, na emisję filmu Historia Marii, na teatr klerycki i warsztaty wokalne – szczegółowy program na plakatach.

4. W niedzielę palmową będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa w parafii
św. Franciszka z Asyżu o godz. 13.00.

5. Droga Krzyżowa ulicami Zielonej Góry rozpocznie się Mszą św. w Kościele M. B. Częstochowskiej 25. III o godz. 18.30.

6. Katechizacja Przedmałżeńska w parafii M. B. Częstochowskiej rozpocznie się 8. IV Mszą św. o godz. 18.30.

7. Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl zaprasza na Drugie Święto Biblii, które odbędzie się w Seminarium Duchownym w Paradyżu w sobotę po Wielkanocy, tj. 7. IV. Zaproszenie skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą poznać Pismo Święte. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.ubiblijnieni.pl Zapisy do 2. IV.

8. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w piątek 23. III. Więcej na plakatach.

9. W niedzielę Palmową, za tydzień procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.00. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Jest to światowy dzień młodzieży.

10. Spotkanie do bierzmowania dla grupy starszej w sali w wieży kościoła w poniedziałek o godz. 18.30.

11. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci o godz. 16.30 i z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. Oaza Dzieci Bożych po nabożeństwie Drogi Krzyżowej w sali wieży Kościoła – będziemy robili palmy.

12. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

•  Semegen Mateusz, zam. Nowogród Bobrz. i Chowańska Anna, zam. Zielona Góra - zap. II
  • Klikowicz Piotr, zam. Zielona Góra i Suchowiecka Iwona, zam. Lubsko - zap. II

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

13. Prasa Katolicka. Jest nowy numer naszego parafialnego periodyku „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1, 50 zł. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

14. Parafia nasza organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Poznania. Wyjazd 24. III o godz. 15.00 z parkingu przy Kościele. Zapisy w zakrystii koszt wyjazdu 30 zł.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.