.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2020 r

2020-05-10 00:36:46, komentarzy: 0

I. Nabożeństwa majowe dziś o godz. 17:30, w tygodniu o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.

II. We wtorek 12 maja Msza św. i nabożeństwo do św. Joanny Beretta Molla w intencji rodzin i małżeństw o godz. 18:00

III. Modlitewne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w środę 13 maja o godz. 17:30 na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszy świętej o godz. 18:00. Zapraszamy. Tego dnia obchodzimy wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Dziękujemy Matce Bożej za uratowanie Ojca Świętego Jana Pawła II od skutków zamachu.

IV. W tym tygodniu obchodzimy święto: • Świętego Macieja, apostoła — czwartek 14.V • Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika patrona Polski — sobota 16. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza solenizantów i ich rodziny na Mszę św. O godz. 7: i 18:00

V. Do małżeństwa przygotowują się: A. Romanowski Tomasz, kawaler z Zielonej Góry & Kozak Julia, panna z Żagania — zapowiedź I B. Klikowicz Michał, kawaler z Zielonej Góry & Sipowicz Katarzyna, panna z Zielonej Góry — zapowiedź I Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy.

VI. Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne, które zostały ze sprzedaży przedświątecznej. Dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom na misjach. Wychodząc z kościoła można złożyć do skarbony ofiary na dożywianie dzieci. Bóg zapłać.

VII. Prasa Katolicka 1. Głos z Winnicy - jest nowy, majowy numer, zapraszamy do lektury. 2. Niedziela - pisze m.in. o kardynale Geoge’a Pella z Australii, fałszywie oskarżonym o pedofilie i skazanym na więzienie. Okazało się, że był to element wojny kulturowej, którą podjeli przeciwnicy Kościoła i środowiska LGBT. 3. Gość Niedzielny - podejmuje m.in. naukę o św. Stanisławie, patronie na trudne czasy oraz pisze o I Komunii w czasie epidemii. 4. Miłujcie się - ukazuje czego możemy nauczyć się od kardynała Wyszyńskiego 5. Są inne czasopisma, zapraszamy do lektury Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze Ul. Aliny 17 65-329 Zielona Góra

VIII. Bóg zapłać za ofiary. Dziękujemy tym, którzy nie mogąc przyjść na Msze św. A przekazują ofiary przy różnych okazjach, również na konto parafii.

IX. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.