V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

2018-04-28 23:05:59, komentarzy: 0

1. We wtorek 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętrzej  Maryi Panny. W naszym Kościele będą odprawiane w niedziele i uroczystości o godz. 17.15, zaś w dni powszednie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek 1 maja św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Msza św. w naszym Kościele o godz. 7.00 i 18.00.

3. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym Kościele jak w niedzielę. Jest to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w Rokitnie diecezjalna modlitwa za Ojczyznę. Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji uroczystości w czwartek, Jerycho Różańcowe zostanie przeniesione na czwartek 10 maja. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Adoracja w ciszy do godz. 20.00.

5. W sobotę ks. Dariusz odwiedzi chorych, zaś ks. Damian w środę, tak jak wcześniej uzgodnił z chorymi.

6. Bp Tadeusz Lityński udziela dyspensy od zachowania czwartego Przykazania Kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie diecezji  w dniu 4 maja.

7. Pielgrzymka ministrantów i promocja lektorów w Paradyżu w sobotę 5 maja.

8. W przyszłą niedzielę 6 maja Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża. Dziś wychodząc z Kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu.

9. Zapowiedzi:

• Paweł Kancelarczyk, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Monika Szymańska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III
  • Łukasz Korumny, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Aleksandra Nowak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II
  • Dominik Łyszczyk, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Marta Herman, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II
  • Robert Chulist, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Agata Nienadowska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I
  • Paweł Fijołek, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Agata Der, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I
  • Marek Domek, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Lila Łyko, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I
  • Patryk Hoffmann, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Inga Kuczak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

10. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

12. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.