IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018

2018-04-22 11:22:42, komentarzy: 0

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich powołanych do służby Bożej. Modlimy się również o nowe i powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

2. Rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. Kwartalne dni modlitwy w tej intencji.

3. W niedzielę 6 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. W związku z tym chcemy przekazać dar serca na nasze seminarium. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na seminarium, którą pielgrzymi przekażą od naszej parafii.

4. Nabożeństwo do Królowej Pokoju w środę 25 kwietnia rozpocznie się o godz. 17.30. nowenną do MB Nieustającej Pomocy i modlitwą różańcową. Po Mszy św. Koronka Pokoju, modlitwa o uzdrowienie i adoracja Najśw. Sakramentu zakończona uroczystym błogosławieństwem.

5. Każdego 22 dnia miesiąca w Chlebowie odprawiona jest Msza św. i nabożeństwo do św. Rity. Z Zielonej Góry dziś, tj.: w niedzielę, jedzie autobus do Chlebowa o godz. 16.45 z parkingu obok Sióstr Elżbietanek. Więcej wiadomości na plakacie.

6. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę w sobotę 26 maja. Zgłoszenia w zakrystii lub w kole Przyjaciół w parafii Najświętszego Zbawiciela tel. 536613788. Koszt 60 zł.

7. W poniedziałek 23. IV przypada uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

8. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Darka w środę o godz. 18.30 w kościele.

10. Zapowiedzi:

• Paweł Kancelarczyk, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Monika Szymańska, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II
  • Łukasz Korumny, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Aleksandra Nowak, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I
  • Dominik Łyszczyk, kawaler, zam. w Zielonej Górze
    Marta Herman, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

11. Dzisiaj o godz. 15.00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej rozegrany zostanie mecz charytatywny dla zielonogórskiego Hospicjum. Wezmą w nim udział Uczniowie III LO i Strażacy z Zielonej Góry. Kupując bilet – cegiełkę wspieramy hospicjum. Będą również pokazy strażackie, trampolina dla dzieci i lody. Serdecznie zapraszamy.

12. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela” m. in. u Bernardynek Klauzurowych z wizytą. „Gość niedzielny” dołączył nowy dokument Ojca św. Franciszka „Gaudete et exultate”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

14. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.