Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

2019-01-05 22:18:29, komentarzy: 0

1. 8. Lubuski Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze rozpocznie się w uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia 2019 r. Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku rozdawane będą uczestnikom korony (organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron). Patronat nad wydarzeniem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a organizatorem jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi - MECENAT ZŁOTEGO SERCA”. Uwaga! Delegacje zielonogórskich parafii, ubrane w okolicznościowe peleryny i niosące emblemat z wezwaniem parafii zajmują miejsce w wyznaczonym segmencie orszaku (scena 6).

2. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

3. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów w piątek 11 stycznia po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy.

4. Serdecznie zapraszamy Przyjaciół i Słuchaczy Radia Maryja na diecezjalne spotkanie opłatkowe 12 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd o godz. 8.00 w sobotę 12. I. Konkatedra św. Jadwigi. Program spotkania: różaniec, Msza św., obiad, i wspólne kolędowanie. Zgłoszenia w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo śpiewamy kolędy do 2 lutego.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie modlić się z nami „Lubuski Zespół Pieśni i Tańca”. Po Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu zespołu. Serdecznie zapraszamy.

7. Kolęda - przyjęcie Kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym. W czasie Kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy białym obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy do sprawdzenia. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

• poniedziałek 7.I – Grunwaldzka, Horsztyńskiego, Kirkora, Kordiana, Grabca, Beniowskiego, Goplany
  • wtorek 8. I – Aliny, Dantyszka, Balladyny, Kożuchowska, Nowa, Orkana,
  • środa 9. I – ul. Chochlika, Lechitów, Grzegorza
  • czwartek 10. I – ul. Piwna, Browarna, Olbrychta, Rzemieślnicza, Wodna, Fantazego, Lili Wenedy, Skierki, Laury, Filona, Wacława
  • piątek 11. I – ul. Struga, Reymonta, Cynarskiego, Lecha, Derwida, Hawryłowicza, Mazepy, Krzemieniecka
  • sobota 12. I – ul. Geodetów

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 15.30 a w soboty o godz. 14.30.

8. Rekolekcje dla zakochanych – przygotowanie do małżeństwa w Otyniu w dniach 25 – 27. I. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

9. Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 27 stycznia o godz. 18.00 w kościele.

10. Przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczyna się w naszym dekanacie w parafii św. Franciszka w marcu br.

11. Zapowiedzi:

Rybicki Mateusz, kawaler, zam.w Zielonej Górze

Grzesiak Marta, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

12. Prasa Katolicka. Jest jeszcze świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy” a w nim m. in. plan kolędy. Koszt wydania 1.50 zł. Podwójny, świąteczny tygodnik: „Niedziela” pisze m. in o wizycie papieża Franciszka u Benedykta XVI i o obronie polskich dzieci. „Gość Niedzielny” pyta jaki los czeka nieużywane kościoły i dlaczego warto ślubować przed ołtarzem. Załączona obrazek z modlitwą żony za męża. Są też inne czasopisma: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

13. Dziś wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na dożywianie dzieci. Bóg zapłać.

14. Życzymy dobrej niedzieli.