Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16.06.2019

2019-06-20 11:55:44, komentarzy: 0

1. Dziś niedziela po Zesłaniu Ducha Św. – Najświętszej Trójcy. Odpust w naszym dekanacie w Ochli. Ksiądz Proboszcz zaprasza na sumę na godz. 12.00.

2. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dziś o godz. 17.15, w tygodniu o godz. 18.30.

3. Dziś uroczystości w Rokitnie: 350 lat pobytu obrazu Matki Cierpliwie Słuchającej i odpust w sanktuarium. Suma odpustowa pod przewodnictwem Kardynała Nycza z Warszawy o godz. 12.00. Więcej informacji na plakatach.

4. W czwartek 20 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Centralna procesja zielonogórska rozpocznie się tradycyjnie po Mszy św. w parafii Najśw. Zbawiciela o godz. 9.30. Prosimy udekorować domy i nasze ulice. W naszym kościele Msza św. jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 17.15. ( przed Mszą św. o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe). A po Mszy św. procesja ulicami naszej parafii: ul. Grunwaldzka, al. Słowackiego, ul. Stroma, ul. Sienkiewicza, ul. Strzelecka, al. Słowackiego, ul. Grunwaldzka. Ołtarze przygotowują parafianie z następujących ulic:  – ul. Tuwima przy przedszkolu, ul. Tuwima i Stroma,  – róg ul. Sienkiewicza i Strzeleckiej, ul. Sienkiewicza, Jasińskiego, Strzelecka,  – róg ul. Strzeleckiej i Słowackiego, ul. Kożuchowska, Olbrychta, Browarna, Rzemieślnicza, Piwna,  – tradycyjnie przy kościele, ul. Geodetów i Nowa. Podczas ostatniego spotkania organizacyjnego nie wszyscy przedstawiciele wymienionych ulic byli obecni, dlatego raz jeszcze zapraszam na spotkanie w poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.00 w sali pod Kościołem. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Krzysztof Hołowczak, notariusz Kurii Biskupiej, kiedyś wikariusz naszej parafii.

5. Dzieci zapraszamy na próbę sypania kwiatków we wtorek 18 czerwca o godz. 17.00. Siostra Margerita prosi również o kwiaty do sypania, które można zostawić w koszach w przedsionku kościoła.

6. W tym tygodniu w środę zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy dzieci, na godz. 9.00 młodzież, nauczycieli i rodziców. Spowiedź będzie we wtorek od godz. 17.00.

7. We wtorek uroczystość MB Rokitniańskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

8. Uczniowie i ich rodzice, z czasów posługi w naszej parafii S. Alojzy Wypych, zapraszają na Mszę św. w przyszłą niedzielę 23. VI na godz. 8.30. Będziemy prosić o niebo dla niej.

9. Parafialna Caritas organizuje półkolonie dla dzieci w miesiącu lipcu. Zapisy u Pani Kierownik świetlicy „Tęczowa Przystań”.

10. W dniach od 2 do 12 sierpnia br. odbędzie się 37. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w ramach grupy „biało – czerwonej”, która jest organizowana przy parafii św. Mikołaja w Raculi. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 31 lipca o godz. 20.00 w kościele pw.  św. Mikołaja w Raculi. W zakrystii można składać intencji i dar serca.

11. Zapowiedzi:
1. Sławomir Korzyniewski, zam. Zielona Góra
     Karolina Buśko, zam. Zielona Góra zap. III
2. Damian Wojciechowski, zam. Zielona Góra
     Sara Krawczak, zam. w Ochli zap. II
3. Piotr Maksymowicz, zam. w Zielonej Górze
     Alicja Kołodziej, zam. w Zielonej Górze zap. I
Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

12. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest nowy numer parafialnego miesięcznika „Głos z Winnicy” koszt wydania 1, 50zł. , „Niedziela” pisze o cudach, które się dzieją, choćby te w Nowym Sączu., „Gość niedzielny” stawia pytanie: czy można być w Kościele, nie ufając Mu?, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny” – dołączył ciekawą opaskę na rękę. Zapraszamy do lektury.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

14. Życzymy dobrego tygodnia.