Uroczystość Chrztu Pańskiego - 13.01.2018

2019-01-14 12:04:17, komentarzy: 0

1. Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Według tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego.

2. Dziś podczas Mszy świętej o godzinie 12:00 modli się z nami Lubuski Zespół Pieśni i Tańca śpiewając kolędy. Zapraszamy.

3. We wtorek 15 stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

4. W piątek rozpoczyna się tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do modlitwy.

5. Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 27 stycznia o godzinie 18:00 w kościele. Pierwsza katecheza będzie głoszona podczas Mszy świętej. W następne dni o godzinie 19:00.

6. Od poniedziałku 19 stycznia rozpoczyna się półkolonia dla dzieci. Zgłoszenia u Pani Kierownik świetlicy „Tęczowa przystań”.

7. W świetlicy KSM „Arka” przy placu Matejki galeria obrazów lubuskich artystów. Klub zatrudni pracownika o charakterze wychowawcy. Więcej informacji na plakatach w gablocie ogłoszeń.

8. W przyszłą niedzielę o godzinie 10:30 i 12:00 będzie modlić się z nami cygański zespół Vanessa et Sorba. Po Mszy świętej o godzinie 12:00 koncert. Już dziś zapraszamy.

9. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

• poniedziałek 14.I – ul. Gryfa, Salomei, Morelowa 1 – 21, 23 – 33
  • wtorek 15. I – ul. Morelowa 16, 18, 20, 24
  • środa 16. I – ul. Morelowa 26, 28, 30, 32
  • czwartek 17. I – ul. Morelowa 35 – 51, 53, 55, 57
  • piątek 18. I – ul. Morelowa 59, 61, 63, 65, 67, 69
  • czwartek 31. I – kolęda uzupełniająca

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 15.30

10. Zapowiedzi:

Rybicki Mateusz, kawaler, zam.w Zielonej Górze

Grzesiak Marta, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

11. Prasa Katolicka. Jest jeszcze świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy” a w nim m. in. plan kolędy. Koszt wydania 1.50 zł. „Niedziela” przedstawia Joannę Beretta Molla, świętą żonę i matkę, wspaniałego lekarza, który wybrał życie. Jej relikwie i ołtarz mamy w naszym kościele. Możemy przeczytać też o muzycznym małżeństwie i nietypowych wypominkach, które mamy w naszym kościele. „Gość Niedzielny” dołączył obrazek z modlitwą męża za żonę. Są też inne czasopisma: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

13. Życzymy dobrej niedzieli.