Uroczystość Bożego Narodzenia - 24/25.12.2017

2017-12-23 23:26:09, komentarzy: 0

1. Światłość w ciemnościach świeci i ciemność jej nie ogarnęła” (J 1,5) Kochani Parafianie, Drodzy Goście! To wydarzenie Narodzenia Jezusa, Światłości świata, uczy nas ufności złożonej w Bogu. Taką ufność mieli Maryja i Józef, a po nich wielu, wielu świętych: św. Faustyna, św. Jan Paweł II, św. Joanna Beretta Molla, bł. Jerzy Popiełuszko. Życzę, by św. Józef, który w tym roku jest nam szczególnie bliski, uczył nas niestannego szukania woli Bożej, uważności na Boże wezwania i posłuszeństwa, które uwalnia od kurczowego trzymania się własnych planów. Jak On weźmy Jezusa i Maryję do siebie, by chronić w naszym życiu to, co święte. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego świętowania Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Cieszę się z tymi, którzy w okresie Adwentu uczestniczyli w roratach i rekolekcjach i tak przygotowali się na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję Siostrze i Panom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni przybierając ją choinkami i budując żłóbek. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, który tak ofiarnie zbierał dary i przygotowywał paczki przekazane chorym, samotnym, potrzebującym pomocy. I wszystkim innym, którzy nieśli pomoc człowiekowi. Kochani! Bóg zapłać!

3. Jutro drugi dzień świąt – święto Św. Szczepana. Ofiary przeznaczone na Katolicki Uniwersytet i Lubelski Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada w środę 27 grudnia. Tego dnia święcimy wino podczas Mszy św. rano o godz. 07.00 i wieczorem o godz. 18.00.

5. Wypominki Powstańcze i Msza św. w intencji Ojczyzny oraz zmarłych Powstańców Wielkopolskich w środę 27. XII o godz. 17.30 w 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym Kościele. Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy małżonków na Mszę św. o godz. 10.30. Będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.

7. W przyszłą niedzielę św. Sylwestra, papieża. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku i Msza święta.

8. Od 2 stycznia 2018 roku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Plan Kolędy w naszym miesięczniku i na stronie internetowej naszej parafii TUTAJ.

9. W piątek, 29. XII, w oktawie Bożego Narodzenia, udzielam parafianom i gościom przebywającym na terenie parafii, dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych z zachowaniem norm.

10. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają na śpiewanie Kolęd pod zielonogórskim Ratuszem w drugi dzień świąt, tj. wtorek, 26. XII o godz. 15.00.

11. Prasa Katolicka. Jest świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1.50 zł. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

12. Bóg zapłać za ofiary.

13. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.