.

Święto Ofiarowania Pańskiego

2020-01-31 23:35:40, komentarzy: 0

02.02.2020 r.

1.              Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Modlimy się za osoby życia konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy pracujące w naszej parafii prawie 50 lat Siostry Benedyktynki. Ofiary do puszek w przedsionku kościoła składamy na zakony kontemplacyjne. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie zbiórki.

2.              W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe od godz. 7:00 do 21:00. Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za prowadzenie adoracji. O godz. 15:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i sprawujących władzę, by ich decyzje były zgodne z wolą Bożą.
W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy porannej i wieczornej. Adoracja w ciszy po wieczornym nabożeństwie do godz. 20:00.
Spowiedź pierwszo-piątkowa w czwartek i piątek od godz. 6:30 – 7:00 i 17:00 – 18:00.

3.              Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii 9 lutego o godz. 18:00 w kościele.

4.              W czerwcu tego roku będzie beatyfikacja Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Akcja Katolicka rozprowadza album o Kard. Wyszyńskim. U wydawcy udało się wynegocjować bardzo niską cenę – 25 zł. W detalu cena 69 zł. Jest to szczególna okazja, by przybliżyć sobie sylwetkę Sługi Bożego. Zachęcamy do nabycia.

5.            Przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w naszym dekanacie pod koniec lutego br. w parafii p.w. M.B. Częstochowskiej.

6. "Teologia w mieście" to cykl wykładów prowadzonych w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym im. Edyty Stein przy ul. Bułgarskiej 30. Pierwsze wykłady 15 lutego od godz. 9:30 do 12:50. Do udziału jesteśmy wszyscy zaproszeni.

7.              Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej dziś o godz. 19:00 w sali w wieży kościoła.

8.              Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć do skarbon ofiary na utrzymanie świetlicy terapeutycznej dla dzieci.

9.              Bóg zapłać za ofiary. Życzymy obfitych łask Bożych na cały  tydzień.