.

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

2020-03-29 12:59:09, komentarzy: 0

1. W czasie epidemii zostały odwołane wszystkie nabożeństwa, a na Mszę św. może przyjść zaledwie 5 osób. Okazja do spowiedzi będzie codziennie na pół godziny przed Mszą św., rano o godz. 7:00 i wieczorem o godz. 18:00. Starajmy się również nawiedzać w kościele Pana Jezusa w tabernakulum.
    Więcej informacji związanych z epidemią i naszym życiem religijnym, przekazanych przez ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.

2. Każdego dnia o godz. 20:30 księża i osoby życia konsekrowanego modlą się w naszej kaplicy p.w. Narodzenia NMP o ustanie epidemii koronawirusa. Modlitwa jest transmitowana przez media społecznościowe, przez stronę internetową naszej parafii. Kto może, zachęcamy, by włączyć się w swoim domu z rodziną, do tej modlitwy.

3. Po zaledwie siedmiu miesiącach odchodzi z naszej parafii ks. Grzegorz Kołodziejczyk. Ks. Biskup mianował ks. Grzegorza administratorem w parafii św. Andrzeja Boboli w Ulimiu koło Gorzowa. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za jego posługę w naszej parafii, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Andrzeja, patrona nowej parafii. Księże Grzegorzu, drzwi naszej parafii są zawsze dla ciebie otwarte. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie w tym miesiącu, z racji kwarantanny, Jerycha Różańcowego. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej.

5. Prasa katolicka.
    „Niedziela” zaprasza do lektury 13 numeru m.in. teksty „Papież który umacniał wiarę” i „Czy chodzenie do kościoła wymaga dziś odwagi?”;
    Są też inne czasopisma.

6. Bóg zapłać za ofiary. Niektórzy, nie mogą przyjść na Mszę św., ofiarę wpłacają na konto parafii. Dziękujemy. Spokojnych i pełnych ufności złożonych w Bogu dni życzymy.