.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05.2020 r.

2020-05-24 00:29:10, komentarzy: 0

I. Nabożeństwa majowe dziś o godz. 17:30, w tygodniu o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.

II. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o ustrojeniu Kościoła i krzyży przydrożnych zielenią. Przypominamy również o spowiedzi wielkanocnej. Z racji zawieszenia rekolekcji i częściowo kościołów wiele osób nie miało możliwości, by wyspowiadać się i przyjąć komunię świętą wielkanocną. W tym tygodniu spowiadamy pół godziny przed Mszą św. o godz. 7:00 i 18:00

III. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w każdą środę o godz. 17:30. Intencje, które pragniemy przedstawić Matce Bożej, możemy złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.

IV. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., która będzie w naszej parafii w sobotę 20 czerwca, we wtorek 26 maja o godz. 19:00 w kościele. Do I komunii przystępują tylko nieliczne dzieci, których rodzice wcześniej zgłosili się z prośbą do Księdza Proboszcza o dopuszczenie z ważnych przyczyn do uroczystości.

V. Siostra Przełożona Filipa obchodzi we wtorek 26 maja imieniny. Msza św. w intencji solenizantki będzie odprawiona o godz. 7:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Życzymy Siostrze obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej i św. Patrona.

VI. W tym tygodniu przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek 28 maja o godz. 7:00 i 18:00. Będziemy modlić się o rychłą beatyfikacje.

VII. We wtorek 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, a w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00 i 18:00.

VIII. Do małżeństwa przygotowują się: A. Romanowski Tomasz, kawaler z Zielonej Góry & Kozak Julia, panna z Żagania — zapowiedź III B. Klikowicz Michał, kawaler z Zielonej Góry & Sipowicz Katarzyna, panna z Zielonej Góry — zapowiedź III Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy. Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze Ul. Aliny 17 65-329 Zielona Góra

IX. Dzień Matki we wtorek 26 maja. Wszystkim mamom gratulujemy dobrego wypełnienia ich macierzyńskiej misji i życzymy błogosławieństwa Bożego, a zmarłym nieba.

X. Parafialna Caritas rozprowadza świece wielkanocne, które zostały ze sprzedaży przedświątecznej. Dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom na misjach. Wychodząc z kościoła można złożyć do skarbony ofiary na dożywianie dzieci. Bóg zapłać.

XI. Prasa Katolicka 1. Głos z Winnicy - koszt wydania 1,50 2. Niedziela - zamieszcza słowa Franciszka i Benedykta XVI o św. Janie Pawle II oraz o Mamie i jaka jest jej miłość. 3. Gość Niedzielny - zamieszcza nadzwyczajny dodatek o Polakach ratujących żydów w czasie II wojny światowej. 4. Są inne czasopisma, zapraszamy do lektury.

XII. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy troszczą się o parafię, zwłaszcza tym, którzy dbają o kwiaty wokół kościoła, ale i tym, którzy składają ofiary na konto parafialne i przy różnych innych okazjach. Bóg zapłać. XIII. Życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.