Niedziela Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa - 30.12.2018

2019-01-01 16:53:23, komentarzy: 0

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz uroczyste błogosławieństwo małżonków.

2. W poniedziałek 31 XII uroczyste zakończenie roku 2018. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną i nabożeństwo o godz. 17.00.

3. We wtorek 1 I uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto nakazane, obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W naszym kościele Msze św. jak w niedzielę.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• W czwartek od godz. 7.00 do 21.00 Jerycho Różańcowe. Modlimy się w intencji Kościoła i Ojczyzny oraz o nowe powołania kapłańskie.
  • W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  • W sobotę Księża odwiedzą chorych. Wieczorem zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

5. 8 Lubuski Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze rozpocznie się w uroczystość Objawienia Pańskiego 6. stycznia 2019 r. Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Orszak wyruszy ok. godz. 13.30. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i goście miasta. Tuż przed rozpoczęciem Orszaku rozdawane będą uczestnikom korony (organizatorzy zachęcają także do zrobienia własnych koron). Patronat nad wydarzeniem objął biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a organizatorem jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi - MECENAT ZŁOTEGO SERCA”. Uwaga! Delegacje zielonogórskich parafii, ubrane w okolicznościowe peleryny i niosące emblemat z wezwaniem parafii zajmują miejsce w wyznaczonym segmencie orszaku (scena 6).

6. W uroczystość Objawienia Pańskiego Msza św. w naszym Kościele jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

7. W środę 2 I rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Przyjęcie Kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym. W czasie Kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy białym obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy do sprawdzenia. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

• środa 2 I – ul. Staffa – cała
  • czwartek 3 I – ul. Wrocławska, Sienkiewicza, Stroma, Karłowicza
  • piątek 4 I – ul. Wąska, Słowackiego, Partyzantów
  • sobota 5 I – ul. Strzelecka, Skrajna, Tuwima, Jasińskiego
  • niedziela 6 I – DPS

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy o godz. 15.30 a w soboty o godz. 14.30.

8. Katechizacja Przedmałżeńska dla narzeczonych i starszej młodzieży rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 27 stycznia o godz. 18.00 w kościele.

9. Zapowiedzi:

Kieżuń Sławomir, kawaler, zam.w Zielonej Górze

Wojtuściszyn Sylwia, panna, zam. w Zielonej Górze zap. III

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

10. Prasa Katolicka. Jest jeszcze świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1,50 zł. Podwójny, świąteczny tygodnik: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Są też inne czasopisma: „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

11. Bóg zapłać za ofiary. Życzymy dobrej niedzieli.