Niedziela Świętej Rodziny - 31.12.2017

2017-12-31 15:19:12, komentarzy: 0

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i specjalne błogosławieństwo małżonków. Dziś święto patronalne Rodzin Katolickich.

2. Nabożeństwo Kończące Stary Rok 2017 dziś o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy w ten sylwestrowy wieczór na dziękczynienie za łaski odebrane w tym roku.

3. Jutro, poniedziałek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane, obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. Msza święta w naszym Kościele jak w niedzielę.

4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Święto nakazane (od roku 2011 jest to znowu dzień wolny od pracy). Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej. W naszym Kościele Msza święta wg porządku niedzielnego. Ofiary przeznaczone na misje.

5. Siódmy Lubuski Orszak Trzech Króli, jak co roku rozpocznie się  w sobotę, 6. I wydawaniem Koron na placu Bohaterów o godz. 11.30.  Msza św. w Kościele Najśw. Zbawiciela rozpocznie się o godz. 12.00, a po Mszy św. ok. 13.45 ruszy Orszak. Serdecznie zapraszamy. Nasza parafia ma jasnozielone pelerynki. Można je odebrać u Siostry Filipy lub na chórze u pani Halinki. Po orszaku odnosimy je na chór.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek, 4. Stycznia, Jerycho Różańcowe. Adoracja całodzienna Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Kościoła i Ojczyzny rozpoczyna się o godz. 7.00 i trwa do godz. 21.00. Zapraszamy choćby na chwilę adoracji. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Wieczorem po nabożeństwie adoracja w ciszy do godz. 20.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek i piątek od godz. 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00. Wieczorem w sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Księża chorych odwiedzą 13 stycznia.

7. W najbliższą niedzielę święto Chrztu Pańskiego – kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

8. Wizyta duszpasterska – Kolęda: Przyjęcie kapłana jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie Kolędy staramy się być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy pismo Święte, stawiamy Krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Kandydaci do bierzmowania przygotowują „Dzienniczek”.

9. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

Wtorek, 2. I - ul. Morelowa 26,28,30,32, Stroma i Karłowicza:

Środa, 3. I - ul. Morelowa 59 – 69

Czwartek, 4. - I ul. Morelowa 1 – 21, 23 – 33

Piątek, 5. I - ul. Morelowa 16, 18, 20, 24 i Wąska

Sobota, 6. I – DPS

Kolędę rozpoczynamy o godz. 15.30.

10. Prasa Katolicka. Jest jeszcze świąteczno - noworoczny numer naszego periodyku parafialnego „Głos z Winnicy”. Koszt wydania 1.50 zł. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

11. Bóg zapłać za ofiary.

12. Życzymy Bożego błogosławieństwa.