Niedziela Palmowa - 25.03.2018

2018-03-26 00:09:00, komentarzy: 0

1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.00. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Zaczyna się Wielkie Tydzień. Wielki Czwartek – Msza Krzyżma, wyjątkowo w tym roku, będzie w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski o godz. 10.00. W naszym Kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, ale szczególnie rodziców dzieci z klas III i IV. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która będzie – jak zwykle – przygotowana w Kaplicy w parku.

Wielki Piątek – zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawuje się Mszy św. O godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. O godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Bożego. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji. Tego dnia spowiedź św. po nabożeństwie do godz. 24.00.

Wielka Sobota – Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Tego dnia święcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 10.00 do 15.00. W DPS poświęcenie o godz. 17.00. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 22.00 i zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy w piątek i sobotę przy Bożym Grobie og godz. 6.00. Ciemna Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 7.00

Niedziela – o godz. 6.00 procesja eucharystyczna ku czci Zmartwychwstałego Pana i Msza św. Następna Msza w uroczystość Zmartwychwstania o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 14.00, 18.00.

4. Spowiedź św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem. W piątek po nabożeństwie wieczornym do 24:00.

5. Jeszcze można nabyć świece na stół wielkanocny. Dziękujemy Parafialnej Caritas za rozprowadzanie świec. Dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii.

6. Z okazji 160 rocznicy objawienia się Matki Bożej w Lourdes organizujemy pielgrzymkę w dniach 11 – 18 lipca br. Koszt ok. 3600 zł. Pielgrzymka samolotowa. Zgłoszenia w zakrystii lub u ks. proboszcza.

7. Zapowiedzi Przedmałżeńskie. Do ślubu przygotowują się:

• Semegen Mateusz, zam. Nowogród Bobrz. i Chowańska Anna, zam. Zielona Góra - zap. III
  • Klikowicz Piotr, zam. Zielona Góra i Suchowiecka Iwona, zam. Lubsko - zap. III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

8. Prasa Katolicka. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Droga”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”, „Mały gość niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”. Zachęcamy do lektury.

9. Spotkanie przygotowujące do przeżywania Triduum Sacrum we wtorek po Mszy św. wieczornej. ( ministranci, lektorzy, szafarze, schola, chór, komentatorzy, emitujący i śpiewający ).

10. Prosimy o przybranie Krzyży przydrożnych i misyjnych z racji zbliżających się świąt.

11. Obowiązek zachowania abstynencji i postu ścisłego w Wielki Piątek. Zachęcamy do zachowania także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

12. Ofiary zebrane w Wielki Piątek i podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc Kultu w Ziemi Świętej.

13. Dziś o godz. 19.30 Droga krzyżowa z kościoła M.B. Częstochowskiej do Kościoła Najśw. Zbawiciela. Zapraszamy.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

15. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.