Niedziela Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

2018-05-31 10:36:12, komentarzy: 0

1. Dzisiaj niedziela po Zesłaniu Ducha Św. – Najświętszej Trójcy. Odpust w naszym dekanacie w Ochli, suma odpustowa o godz. 12.00.

2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.15, w dni powszednie o godz. 18.30. Zapraszamy. To już ostatnie dni tych pięknych nabożeństw Maryjnych.

3. W czwartek 31 maja uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msza św. w naszym Kościele jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy wieczornej, która zostanie odprawiona o godz. 17.15 przez Ks. Tomasza Gierasimczyka, referenta w Kurii Biskupiej. Po tej wieczornej Mszy św. procesja do czterech ołtarzy trasą południową; ul. Grunwaldzka, Lechitów, Krzemieniecka, Laury, Filona, Wodna, Horsztyńskiego. Ołtarze przygotowują mieszkańcy następujących ulic:

I ołtarz: ul. Salomei, Grunwaldzka, Lechitów, Cynarskiego

II ołtarz: ul. Gryfa, Hawryłowicza, Filona, L. Wenedy, Skierki

III ołtarz: ul. Wodna, Derwida, Laury

IV ołtarz: ul. Horsztyńskiego, Krzemieniecka, Kordiana

Przypominamy o dekoracji domów i okien; wywieszenie flag polskich, maryjnych, papieskich. Prosimy przygotować chorągwie, baldachim. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 16.30 przed Kościołem. Zapraszamy dzieci, szczególnie te, które w tym i minionym roku przystąpiły do I Komunii św. W przedsionku Kościoła są kosze na kwiaty. Prosimy o przynoszenie, by dziewczynki mogły je sypać w Boże Ciało i całą oktawę.

4. W piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. rano i wieczorem. Po wieczornym nabożeństwie procesja wokół Kościoła. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic żywego Różańca o godz. 17.15. Księża odwiedzą chorych z Panem Jezusem.

6. W sobotę 21 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w naszej diecezji, w Gorzowie 2. VI. 1997r. Dziękujemy Panu Bogu za to wyjątkowe wydarzenie i jego owoce.

7. Ks. Bp Tadeusz Lityński zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających „wydarzenia zielonogórskie”, które rozpoczną się dzisiaj Mszą św. w Konkatedrze św. Jadwigi o godz. 11.00.

8. Dziś uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Zielonej Górze przeprowadzą zbiórkę na cel akcji: „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Celem akcji jest porządkowanie mogił naszych przodków na cmentarzu. Potrzebne są środki na transport, wyżywienie, noclegi i sprzęt techniczny do wykonania prac technicznych. Na początku lipca uczniowie wyjadą do miejscowości na Ukrainie, aby posprzątać mogiły.

9. Parafia M.B. Częstochowskiej organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasnej Górze w dniach 1 i 2 czerwca. W programie nawiedzenie sanktuariów w Jakubowie, Grodowcu oraz Doliny Miłosierdzia w Częstochowie. Koszt 160 zł. Wyjazd w 1 czerwca o godz. 6.30. Zapisy w zakrystii parafii M.B. Częstochowskiej lub u p. Cieślak, Tel. 792026498

10. W przyszłą niedzielę zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. „Dziękujemy za niepodległość”.

11. Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 16.VI. 2018r. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Konkatedrze św. Jadwigi.

12. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci ze szkoły Europejskiej podczas Mszy św. o godz. 10.00. ( nie 10.30, zmiana). Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.

13. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć podpis pod petycją, by rondo przy ul. Wrocławskiej i Pileckiego nazwać imieniem św. Urbana I, papieża, Patrona Zielonej Góry.

14.Zapowiedzi:

1. Grzegorz Andruszkiewicz, kawaler, zam. w Zagórzu

Paulina Uleryk, panna, zam. w Zielonej Górze zap. II

2. Paweł Ratajczak, kawaler, zam. Zielonej Górze

Ewelina Tomasik, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

3. Mateusz Bermes, kawaler, zam. w Zielonej Górze

Katarzyna Ostrykiewicz, panna, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

15. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

17. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.