Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019

2019-04-27 22:11:36, komentarzy: 0

1.Dziś patronalne święto Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy – podobnie jak to jest w licznych miastach w Polsce – do „modlitwy na ulicach miasta” o godz. 15.00 w następujących miejscach:
ul. Partyzantów (naprzeciw Lewiatana), ul. Morelowa (obok apteki), ul. Grunwaldzka ( na dole przy rondzie), ul. Sienkiewicza ( przy Lidlu),
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

4. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00.

5. W środę 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy. Msza św. o godz. 7.00 i 18.00. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najśw. Maryi Panny po Mszy św. wieczornej, zaś 3 maja i w niedzielę o godz. 17.15.

6. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Modlitwa za Ojczyznę. W naszym Kościele Msza św. jak w każdą niedzielę. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka na Seminarium Duchowne w Paradyżu w związku z doroczną pielgrzymką Przyjaciół Paradyża do Gościkowa – Paradyża w niedzielę 5 maja. Chętnych zapraszamy. Zgłoszenia w zakrystii.

8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 7.00 do 21.00 Jerycho Różańcowe. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po wieczornym nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W sobotę Księża odwiedzą chorych przed południem. Wieczorem zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.15.

9. W sobotę, 11 maja nasza parafia organizuje Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu. Trasa liczy ok. 50 km. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót pociągiem. Zapisy w zakrystii.

10. Zapowiedzi:

1. Patryk Cierebiej, zam. w Lubsku

Patrycja Florczak, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Emilia Paulińska – Białków, zam. w Zielonej Górze

Michał Trybuś, zam. w Zielonej Górze zap. II

3. Sebastian Placek, zam. Zielonej Górze

Malwina Zawisza, zam. w Nowym Kisielinie zap. I

4. Krzysztof Malinowski, zam. w Zielonej Górze

Magdalena Falenta, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

11. Pielgrzymka parafialna do Włoch m. in. do św. Joanny Beretta Molla oraz na Korsykę w dniach 27 maja do 6 czerwca br. Zgłoszenia i wpłaty zaliczki 500 zł. do końca kwietnia w kancelarii lub w zakrystii.

12. Obóz parafialny dla dzieci i młodzieży odbędzie się w dniach: 22. 06 – 29. 06. 2019 r. w Kołobrzegu. Zapisy u ks. Darka.

13. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

15. Życzymy błogosławionych świąt.