Niedziela Miłosierdzia Bożego - 08.04.2018

2018-04-08 00:08:52, komentarzy: 0

1. Dziś Międzynarodowe Święto Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

2. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

3. We wtorek 10 kwietnia przypada 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Msza św. koncelebrowana w int. Ojczyzny i ofiar Katastrofy w Konkatedrze św. Jadwigi pod przewodnictwem Ks. Bpa dra Stefana Regmunta. Zapraszamy.

4. Każdy drugi wtorek miesiąca Msza św. i nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin w naszym Kościele we wtorek 10. IV o godz. 18.00 za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla.

5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i rządzących w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej w naszej zabytkowej kapicy, dnia 15 kwietnia o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie w sali pod Kościołem, agapa i wykład o roli Kościoła w odzyskaniu niepodległości.

6. W piątek 13 kwietnia rocznica zbrodni Katyńskiej. Zapraszamy do modlitwy za ofiary i oprawców tych mordów.

7. W sobotę 14 kwietnia nasza parafia organizuje Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu. Trasa liczy ok. 50 km. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót autokarami. Zapisy w zakrystii.

8. Zapraszamy młodzież gimnazjalną naszej parafii do udziału w Konkursie Patriotycznym pod hasłem: „Ojczyzno ma”, który odbędzie się tradycyjnie w maju. Bliższe informacje w gablocie Akcji Katolickiej oraz u katechetów.

9. Dziś Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z naszą młodzieżą.

10. Dzisiejsza niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy – podobnie jak to jest w licznych miastach w Polsce – do „modlitwy na ulicach miasta” o godz. 15.00 w następujących miejscach:

• ul. Partyzantów (naprzeciw Lewiatana),
  • ul. Morelowa (obok apteki),
  • ul. Grunwaldzka ( na dole przy rondzie).

11. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 12 kwietnia o godz. 18.00 w kościele.

12. W piątek o godz. 17.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy.

13. Przy wyjściu z Kościoła do nabycia Prasa Katolicka: Jest jeszcze świąteczny numer „Głosu z Winnicy”, koszt wydania 1,50 zł. „Niedziela” przynosi bardzo ciekawy wywiad z Ewą Błasik oraz świadectwa Romana Kluski. Prof. Mirosław Piotrowski, eurodeputowany pochodzący z Zielonej Góry „Lider Biurokracji”, „Gość niedzielny” – reporterzy „Gościa” na planie serialu „Korona Królów”. Jeden i drugi tygodnik pisze wiele o miłosierdziu Bożym i katastrofie smoleńskiej. „Wzrastanie”, „Droga”, „Miłujcie się”, „Wiara, Patriotyzm i Kultura”, „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

15. Życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.