.

News Ticker Demo
OSOBY PRZEBYWAJĄCE W KOŚCIELE MAJĄ OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA ORAZ ZACHOWANIA DYSTANSU SPOŁECZNEGO.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 19.04.2020 r.

2020-04-18 22:07:12, komentarzy: 0

I. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, odpust w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, Międzynarodowe Święto Caritas, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

II. Dziś możemy zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, za udział w kościele lub kaplicy w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówienie przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu Miłosierny ufam Tobie). Na terenie Polski jest codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.

III. W czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 7:00 i 18:00. Tego dnia imieniny obchodzą Ks. Prałat Jerzy Nowaczyk i Ks. Kanonik Jerzy Loch. Msza św. w intencji Księdza Prałata będzie o godz. 7:00, a w intencji Księdza Kanonika o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Czcigodnym Solenizantom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego Patrona.

IV. W sobotę 25 kwietnia, św. Marka Ewangelisty. Msza św. o godz. 7:00, wieczorna o 18:00. Zapraszamy.

V. Od poniedziałku 20 kwietnia zmienia się liczba uczestniczących w nabożeństwach, tzn. 1 osoba na 15 m2. W naszym Kościele może więc uczestniczyć 76 osób, jednorazowo. Zapraszamy. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia z zakrytymi ustami i nosem.

VI. Dziś wychodząc z kościoła możemy wsiąść niewielką książeczkę „Miłosierdzie Boże”, przybliżającą nam tajemnice Bożego Miłosierdzia i różne modlitwy.

VII. Prasa Katolicka 1. Głos z Winnicy - do nabycia przy wyjściu z kościoła 2. Niedziela - podwójny świąteczny numer. 3. Gość Niedzielny - podwójny świąteczny numer. 4. Miłujcie się 5. Mały Gość Niedzielny 6. Dobre Nowiny -egzemplarz darmowy, który jest wyłożony przy wyjściu z kościoła Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze Ul. Aliny 17 65-329 Zielona Góra