Niedziela Męki Pańskiej - 14.04.2019

2019-04-13 22:01:05, komentarzy: 0

1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.00. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

3.Zaczyna się Wielki Tydzień:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma, wyjątkowo w tym roku, będzie w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski o godz. 10.00. W naszym Kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian,  szczególnie rodziców dzieci z klas III i IV. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, która będzie – jak zwykle – przygotowana w Kaplicy w parku.

Wielkie Piątek – zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawuje się Mszy św. O godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. O godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Bożego. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji. Tego dnia spowiedź św. po nabożeństwie do godz. 24.00.

Wielka Sobota – Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Tego dnia święcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 10.00 do 15.00. W DPS poświęcenie
o godz. 17.00. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 22.00 i zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy w piątek i sobotę przy Bożym Grobie od godz. 6.00. Adoracja wg porządku ulicami. Ciemna Jutrznia w piątek i sobotę o godz. 7.00

Niedziela – o godz. 6.00 procesja eucharystyczna ku czci Zmartwychwstałego Pana i Msza św. Następnę Msze w uroczystość Zmartwychwstania o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 14.00, 18.00 w DPS o godz. 10.

4. Spowiedź św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę pół godz. przed Mszą św. rano i wieczorem. W piątek po nabożeństwie wieczornym do 24:00.

5. Jeszcze można nabyć świece na stół wielkanocny. Dziękujemy Parafialnej Caritas za rozprowadzanie świec. Dochód przeznaczony jest na pomoc rodzinom w Syrii.

6. Pielgrzymka parafialna do Włoch m. in. do św. Joanny Beretta Molla oraz na Korsykę w dniach 27 maja do 6 czerwca br. Zgłoszenia i wpłaty zaliczki 500 zł. do końca kwietnia w kancelarii lub w zakrystii.

7. W tym roku parafia św. Jadwigi jest organizatorem Drogi Krzyżowej w dniu dzisiejszym. Nabożeństwo rozpoczyna się na placu Bpa Wilhelma Pluty o godz. 19.00. Idziemy do parafii Najśw. Zbawiciela. Serdecznie zaprasza Ks. proboszcz Włodzimierz Lange.

8. Prosimy o przybranie Krzyży przydrożnych i misyjnych z racji zbliżających się świąt.

9. Obowiązek zachowania abstynencji i postu ścisłego w Wielki Piątek. Zachęcamy do zachowania także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

10. Ofiary zebrane w Wielki Piątek i podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc Kultu w Ziemi Świętej.

11. Zapowiedzi:

1. Marcin Kuczak, zam. w Zielonej Górze

Sylwia Nowak, zam. w Zielonej Górze zap. III

2. Waldemar Grabowski, zam. w Zielonej Górze

Olga Dobrowolska, zam. w Raculi zap. III

3. Patryk Cierebiej, zam. w Lubsku

Patrycja Florczak, zam. w Zielonej Górze zap. I

Polecamy narzeczonych w naszych modlitwach, a jeśliby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić duszpasterzy.

12. W sobotę 11 maja nasza parafia organizuje Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu. Trasa liczy ok. 50 km. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót pociągiem. Zapisy w zakrystii.

13. Prasa Katolicka. Już dziś możemy nabyć świąteczny numer „Głos z Winnicy”. „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. „Droga”, „Mały Gość Niedzielny”, „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, „Różaniec”, „Wzrastanie”, „Miłujcie się”. Zachęcamy do lektury.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego Kościoła.

15. Życzymy dobrej niedzieli.